Gyvenimas greitas, keičiasi mados, automobiliai, miestai, įpročiai… Apčiuopiami dalykai, kad ir kokie tvarūs, laikui neatsispiria, o štai idėjos, jausmai – laisvė, meilė, drąsa – lieka. Tokiu aspektu dvi svarbias Lietuvai datas – Kovo 11-ąją ir Vasario 16-ąją – analizavo, lygino mokiniai integruotoje patyriminėje dailės ir lietuvių kalbos veikloje „Trys laikmečiai viename sakinyje“.

Vaikai, pasirinkę darbo kryptį (rūbai, mašinos, miestai, pinigai ir dar daugybė), rado ir sukomponavo į koliažą tris fotografijas. Vienos data – 1918, kitos – 1990, paskutinės – 2021. Prie fotografijų priderino pačių sukurtą sakinį. Užduotis nelengva, nes sakinys su paslėpta prasme ir dar visi jo žodžiai prasideda ta pačia raide. Visus darbelius atsakingiausias mokinys sudėjo į vieną klasės filmuką, kurio garso takelis – gerai pažįstama grupės „Vairas“ daina „Gimiau pačiu laiku“.

Dirbdami mokiniai stebėjosi, grožėjosi senovių senove (jų žodžiais tariant), kalbėjo, kaip sudėtinga turėjo būti ką nors suorganizuoti neturint nei mobiliųjų telefonų, nei pokalbių svetainių – nieko nieko. Kurdami sakinius apmąstė istorinius įvykius, reflektavo savo jausmus, mintis. Viliamės, kad ši veikla padėjo mokiniams geriau suvokti Lietuvai svarbius įvykius, įsidėmėti jų panašumus ir skirtumus, o taip pat paskatino dar labiau didžiuotis savo šalimi.

Dailės mokytoja I. Suchodimcovienė, lietuvių kalbos mokytojos J. Pociūtė ir R. Šimkuvienė