Ar dažnai tik pabudę imame telefoną į rankas? Gavus žinutę iš karto patikriname kas parašė, nepriklausomai ką tuo metu veikiame? Dienos eigoje nuolat patikriname “kas ką naujo įkėlė”?

 

Šiandien yra apstu informacijos apie išmaniųjų įrenginių žalą vaikams, privalomus ribojimus ir vaikų elgesio internete stebėjimą. Vaikai tiesiogiai kopijuoja tėvus, todėl šį kartą pasigilinkime į savo elgesį skaitmeniniame pasaulyje.

 

Nesinaudokite telefonu, kai:

  • bendraujate, žaidžiate su vaiku. Pripažinkime, nėra smagu kalbėti su žmogumi, kuris žiūri į telefoną ir nerišliai atsakinėja. Tyrimai taip pat parodė, kad vaikui kažko paklausus tuo metu, kai naršome, mes dažniau atsakome piktesniu tonu. Kokybiškas laikas kartu ir nepertraukiamas dėmesys yra geriausias meilės ir rūpesčio įrodymas.
  • esate su vaiku viešose vietose. Žaidimo aikštelėje, prekybos centre visą dėmesį skirkite vaikui. Tai padės vaikui nepasimesti ar išvengti išvykos su nepažįstamuoju.
  • valgio metu. Valgydami dėmesį skirkite maistui ir aplinkiniams, neatsiliepkite į skambučius (jei atsiliepiate, atsiprašykite ir perskambinkite), neatrašinėkite žinučių, nenaršykite. Tiesiog mėgaukitės maistu ir bendravimu.

 

  • Atsiminkime, vaikai stebi suaugusiuosius ir iš jų mokosi. Nesąžininga vaikui aiškinti, jog negalima ilgai naudotis telefonu, kai patys ten praleidžiame didžiąją dalį laiko.
  • Peržiūrėkite kiek laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose, nustatykite priminimą su laiko limitu (rasite nustatymuose).
  • Ribokite SAVO praleidžiamą laiką telefone ir būkite pavyzdžiu vaikams!

www.ytevai.lt