Teisinių žinių konkursas „Temidė“, pradedantis skaičiuoti jau 3-iąjį dešimtmetį, su kiekvienais metais įgauna vis didesnį populiarumą. Šiais metais taip pat vyko įnirtinga kova tarp moksleivių, kurie aktyviai rungėsi ir demonstravo įgytas teisines žinias.

Kovo 9 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ I-asis etapas, kurį organizavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R.Vėlavičienė ir „Saulėtekio“ progimnazijos socialinė pedagogė A.Vitkutė.

Konkurse dalyvavo 7-ios mokinių komandos: „Saulėtekio“ progimnazijos komanda, 2 komandos iš Ramučių gimnazijos, 2 komandos iš Akmenės gimnazijos, Ventos gimnazijos komanda ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos komanda. Iš visų rajono mokyklų komandų mūsų mokiniai buvo jauniausi. Komandos žaidė „Temidės“ protų mūšį, kuriame turėjo atsakyti į 20 klausimų apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, Kelių eismo taisykles, policijos rėmėjus ir vaiko teisių apsaugą.

Mokinių rezultatus skaičiavo kompetetinga komisija, kurią sudarė Policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas R.Kenstavičius, probacijos vyriausias specialistas M.Šimkus, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė A.Rekašienė. Visos septynios komandos labai sklandžiai ir nedvejodamos įveikė jiems pateiktus klausimus, todėl buvo galima tikėtis puikių rezultatų. Susumavus komisijos balus paaiškėjo, kad teisinių žinių konkurso „Temidė“ I-ojo etapo prizinę II-ąją vietą užėmė „Saulėtekio progimnazijos komanda „Teismukai“. Visi dalyviai mokiniai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkomis ir policijos įsteigtai prizais.

Teisinių žinių konkursas dar kartą patvirtino, kad mokiniai yra atsakingi, aktyviai įsitraukia į prasmingą ir turiningą veiklą. Sveikiname Mokyklos mokinių tarybos mokinius su pergale ir linkime sėkmės II konkurso etape, kuris vyks Telšiuose.

Dėkojame muzikos mokyklos mokytojai L.Rimkuvinei ir jos auklėtinių kolektyvui už muzikinius kūrinius!

Socialinė pedagogė Audronė Vitkutė