Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos 7b klasės mokiniai Vanesa Mikutytė, Egidija Kačinskaitė, Modesta Roraitė, Nedas Prediger ir Linas Janonis lapkričio 5 dieną priėmė 6 valandų virtualų iššūkį ,,Challenge The Challenge Junior“, kurį organizavo ekonominio raštingumo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Moksleiviams teko pasirinkti iššūkį ir sugalvoti, kaip jį išspręsti, sukurti savo produkto prototipą ir trumpą reklamos vaizdo klipą, kuriuo pristatomas sukurtas produktas ar siūloma idėja.

Nuotoliniame verslumo ugdymo konkurse „Challenge The Challenge Junior“ dalyvavo virš 300 penktų–aštuntų klasių mokinių iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviams buvo pasiūlyta imtis iššūkių, kurie kankina ne Žemės, o Marso planetos gyventojus. Užduotys skambėjo labai neįprastai, gal kiek ir keistai: „padėtis Marse kiek geresnė, nei šiuo metu Žemėje, bet problemų irgi netrūksta – Marso gyventojus ištiko juoko pandemija. Visi mokytojai užsikrėtė ir juokiasi nesustodami, todėl pamokos, transliuojamos iš Žemės, sukelia žiovulį. Negana to, žemiečiai į Marsą ėmė siųsti savoje planetoje nebetelpančias šiukšles, o Marso gyventojai neketina jų rūšiuoti. Pandemijos metu visi tik juokiasi sėdėdami prieš televizorių bei kompiuterių ekranus ir visiškai nejuda – marsiečiams trūksta fizinės veiklos“.  Moksleiviai turėjo rasti sprendimą vienai iš šių problemų. Mūsų komanda pasirinko iššūkį ir nutarė padėti išsiaiškinti, kaip gyventojus skatinti tvarkytis su atliekomis ir kaip jų sumažinti.

,,Saulėtekio“ septintokų komanda Marso gyventojams pasiūlė rankų darbo ekologišką muilą. Šiais laikais žmonės vis labiau siekia gyventi kuo natūraliau, todėl rankų darbo muilas tampa vis populiaresnis. Labai svarbu, kad šis muilas yra aplinkai draugiškas gaminys. Gaminant tokio pobūdžio muiliukus, daugiausia naudojamos augalinės kilmės medžiagos ir visi komponentai yra greitai suyrantys ir neteršiantys gamtos. Tad, jei muilą naudosime prie upių, ežerų, prie jūros, o gal  sode – neteršime gamtos. Mokiniai nepamiršo ir ekologiško muilo įpakavimo. Pasiūlė marsiečiams muiliukus supakuoti lininėse daugkartinėse pakuotėse.

Mokiniai sukūrė savo gaminio įspūdingą logotipą, prototipo ir reklamos vaizdo klipus.

Džiaugiuosi  drąsiai priėmusiais iššūkį, kūrybingais, išradingais ir darbščiais mokiniais.

Roma Rudienė

Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos

 matematikos mokytoja metodininkė.