Pranešimai

Įspūdinga anglų kalbos pamoka

                       17 d. paskutinė anglų kalbos pamoka Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnaziją baigiantiems aštuntokams persikėlė į kitą erdvę – mokyklos aktų salę. Į pamoką atvyko trys kariškiai, JAV kariuomenės civilinių reikalų komandos atstovai. Jie papasakojo apie savo darbą karinėse misijose įvairiose pasaulio šalyse, jaunystėje pasirinktą kariškio kelią, savo gimtąsias valstijas, šeimas ir pomėgius. Vienas iš karių, išeivis iš Ukrainos, pasidalino asmenine patirtimi, kaip jam buvo svarbu kuo geriau  išmokti anglų kalbą, kad galėtų studijuoti ir siekti kariškio karjeros Jungtinėse Amerikos Valstijose.  Betarpiškas amerikiečių bendravimas nuo pat pirmųjų šios netradicinės anglų kalbos pamokos akimirkų paskatino mokinius užduoti daugybę klausimų svečiams. 7-8 klasių mokinius domino daug kas: NATO reikalai,  karių patirti sužeidimai karo veiksmuose, mėgstamiausiomis sporto komandos, muzikos grupės bei filmai . Beje,  po renginio buvo malonu išgirsti svečių pagyrimus mūsų progimnazijos moksleiviams už puikią anglų kalbą. Charizmatiškieji civilinių reikalų komandos nariai  nevengė nei vieno klausimo, o aktyviausius mokinius  vaišino šokoladu. Po pamokos karinėmis uniformomis pasipuošę kariškiai noriai fotografavosi su mokiniais ir pozavo asmenukėms tol, kol buvo pageidaujančių.

                      Ši pamoka – tradicinis metų pabaigos renginys mūsų progimnazijoje. Jau daugelį metų,  išlydėdamos aštuntų klasių moksleivius į gimnaziją, anglų kalbos mokytojos pakviečia juos į netradicinę paskutinę pamoką. Praėjusiais mokslo metais anglų kalbos mokytojos N.Vaičiūtės-Gabalienės iniciatyva užsimezgė bendravimas su JAV ambasada Lietuvoje. Į „Saulėtekį“ susitikti su 8 klasių moksleiviais buvo atvykusi diplomatė, JAV ambasados kultūros atašė. Šiemet bendradarbiavimas tęsėsi. Šį kartą  JAV ambasada į susitikimą su progimnazijos jaunaisiais abiturientais delegavo kariškius.  Už didelį organizacinį darbą dėkojame buvusiai mokytojai Neringai, kuri išpildė savo pažadą vėl  pakviesti svečius iš JAV ambasados į aštuntokų  paskutinę anglų kalbos pamoką.

                      Renginyje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės vicemeras T.Martinaitis,  švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D.Rekis, šio skyriaus vyriausioji specialistė N.Vaičiūtė-Gabalienė ir tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus visuomenės informavimo specialistė I.Ištuganovaitė. Pabendravę  su progimnazijos  direktore  V.Karaliene ir anglų kalbos mokytojomis, svečiai išvyko į ekskursiją po „Akmenės cemento“ gamyklą. O mokiniai skirstėsi,  aktyviai aptarinėdami  tai, ką naujo sužinojo,  ką svarbaus ir motyvuojančio išgirdo. Kas žino, gal ne vienam iš jų ši patyriminio ugdymo pamoka taps paskata ne tik siekti kuo geresnių  anglų kalbos žinių, bet ir pasirinkti kariškio profesiją ateityje?

Anglų kalbos mokytojos metodininkės Laima Balčiūnienė ir Roma Kleinienė
Ankstesnės naujienos


Artėjant mūsų miesto, Naujosios Akmenės, jubiliejui, “Saulėtekio” progimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo mokyklos organizuotoje patirtinio mokymo(si) dienoje “Atraskime miesto istoriją”.

Pradinių klasių mokytojos ir specialioji pedagogė lankėsi Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R.Vėlavičienė kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje 1-4 klasių mokiniams vykdė prevencinę akciją „Saugi vasara“.

  2019 m. kovo pradžioje vykęs kalbų konkursas KALBŲ KENGŪRA 2019 sudomino didelį būrį Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivių. Anglų kalbos programos užduotis atliko net 80 2-8 kl. mokinių.

  Birželio 4 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos pirmokai- 75 mokiniai išvyko į žygį pėsčiomis.