Pranešimai

Triukšmavome prasmingai

         Biologijos mokytojos, mokydamos skyrių „Gyvenimas tyloje“,  ne tik supažindina septintokus, kaip jaučiasi kurčias žmogus visiškoje tyloje, bet ir  akcentuoja ir triukšmo poveikį. Jau trejus metus  mūsų mokyklos „Savanorių klubas“ ir  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė organizuoja Tarptautinės triukšmo suvokimo dienos paminėjimą.

          Savanoriai parinko nuotaikingus  patarimus apie triukšmą ir juos pakabino antrajame fojė. Gitana Ribinskienė parengė stendą apie triukšmo žalą žmogaus sveikatai. Balandžio 17 dienos rytą visus mokyklos bendruomenės narius pasitikome su spalvingomis emblemomis, raginusiomis riboti triukšmą. Per trečiąją pertrauką vyko akcija „Pertrauka tyloje“. Kvietėme kiekvieną į judriąją pertrauką, organizuotą  po keturių pamokų mokyklos kieme. Mokyklos fojė bėgančioje eilutėje raginome mokinius ir visus mokyklos darbuotojus prisijungti prie mūsų iniciatyvos ir „patriukšmauti“ prasmingai. Po keturių pamokų susirinko gana gausus 5-8 klasių mokinių būrys, dalyvavo mokyklos pedagogai. Savanoriai pasveikino visus su  Triukšmo suvokimo diena. Mokyklos sveikatos specialistė dar kartą susirinkusiems priminė, kaip triukšmas, o ypač ausinukai, kenkia sveikatai. Šventės vedėjai paragino visus ritmiškai ploti ir  taip išreikšti savo teigiamas emocijas ir gerą nuotaiką,  kvietė sukelti didžiulį triukšmą.  Tai leido suprasti, kad kartais triukšmas gali būti reikalingas, o kartais žalingas žmogaus sveikatai. Savanoriai pakvietė visus pašokti Flesh Mobą ir tuo pačiu patriukšmauti prasmingai. Visų pertraukų metu savanoriai su triukšmo matuokliu matavo decibelus ir juos fiksavo.  Triukšmo lygį matavome įvairiose mokyklos ir pradinės mokyklėlės erdvėse. Rezultatus apibendrinome ir pateikėme lentelėje, su kuria gali susipažinti visa mokyklos bendruomenė. Daugiausiai decibelų (125) pasiekė mokinių keliamas triukšmas.

        Triukšmo žalą suvokiame visi, bet Triukšmo suvokimo diena mokykloje dar kartą priminė, kad privalome rūpintis savo sveikata patys.

„Savanorių klubo“ vadovė Roma Kleinienė

 
Ankstesnės naujienos


Šiemet Tėvų dieną (balandžio 12) tėvai turėjo galimybę dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Fraktalų piešimas“.

Kovo 23 dieną 28 mūsų mokyklos mokiniai, lydimi  anglų kalbos mokytojos Neringos Vaičiūtės-Gabalienės ir tėvelių, dalyvavo  Šiaulių universitete vykusiame anglų kalbos „Kings“ olimpiados finale.

,,Saulėtekio" progimnazijoje vyko tėvų diena.

Vasario 27 dieną "Saulėtekio" progimnazijoje  ir visoje Lietuvoje vyko geografijos olimpiada "Mano gaublys".

Balandžio 15 d. 7 a klasės mokiniams geografijos pamoka vyko Mūšos – Tyrelio pažintiniame take (Joniškio rajone).