Pranešimai

Kaip mes varėme žiemą iš kiemo

                 Nepabūgę pikto  ir šalto vėjo, tradiciškai antradienį  švenčiamas Užgavėnes, į mokyklėlės kiemą susirinko apie 300 pradinukų. Pasislėpę po velniukų, čigoniukų, meškų, ožiukų, raganiukų, daktarų, giltinių  ir kitokiomis kaukėmis, apsiginklavę  tarškalais-barškalais, puodų dangčiais, prisisėmę  pilnas rieškutes geros nuotaikos, vaikai iš kiemo varė žiemą.

Brrr... Sušalome į ragą!

Bet žiema mums nebaisi!

Štai, kaitri ugnelė spraga.

Tuoj sušilsime visi!

O tada jai pasakysim:

-Žiema, susibodai! Štiš!

Kai iš kiemo ją išvysim,

Greit pavasaris prašvis!

        Tokiais žodžiais vedančioji, po daktarės kauke pasislėpusi, mokytoja  Rūta Zaveckienė visus pakvietė švęsti Užgavėnes. Ji visiems susirinkusiems priminė pagrindines Užgavėnių tradicijas ir papročius, į ratelio vidurį pakvietė vis kitokiomis kaukėmis pasipuošusius vaikus, kurie linksmai šoko ir dainavo mokytojos Sigitos Gadžij vadovaujami. Skambėjo tradicinės dainos ir žaidimai ,,Vai išeiki, oželi‘‘, ,,Čeverykai‘‘, ,,Čigonėlis‘‘.

        Po kiek laiko į linksmą vaikų būrį įsimaišė Lašininis (mokytoja Lijana Burgienė) su Kanapiniu (mokytoja Daiva Jovaišaitė), kurie bandė pašokti ir pažaisti žaidimą ,,Ant žilvičio kalno‘‘, bet geriau jiems sekėsi muštis su maišais. Vedančioji visiems trumpai priminė ką simbolizuoja šie veikėjai, ką reiškia jų kova, kad nuo šios dienos prasideda rimtas gavėnios laikotarpis.

        Todėl dabar reikia linksmintis, triukšmauti ir daug valgyti. Visus susirinkusius  vaikus Lašininis ir Kanapinis pavaišino karštais blynais, kuriuos iškepė mokyklos valgyklos virėjos!

         Šventės pabaigoje sudeginom  Morę,  garsiai šaukdami ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo‘‘ atvėrėm kelią pavasariui.

         Šaukėm ir triukšmavom labai garsiai, tikimės, kad  žiema mus išgirdo!

Organizatorės 

                         

 
Ankstesnės naujienos


„Saulėtekio“ progimnazijos mažieji sportininkai vyko į zonines „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybas į Radviliškį.

Užgavėnės – šventė, simbolizuojanti žiemos pabaigą ir ateinantį pavasarį. Mes, Lyderių mokyklos vaikų grupelė, kovo 5-ąją susirinkome į mieste surengtą Užgavėnių šventę.

Atvira integruota anglų kalbos ir etninės kultūros pamoka "Užgavėnių papročiai Anglijoje ir Lietuvoje".

Mokinių veikla įvertinta eTwinning kokybės ženkleliais

Folkloro kolektyvą “Šarkutis” lanko 33 (1-6 klasių) mokiniai.