Pranešimai

Keliaujanti paroda „Per Atlantą. Lietuvos ir JAV draugystės amžius „Saulėtekio“ progimnazijoje

            Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijai tęsiant ryšius su Amerikos ambasada vasario 8 dieną vyko keliaujančios parodos „Per Atlantą. Lietuvos ir JAV draugystės amžius“, skirtos Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo šimtmečiui, pristatymas 7-8 klasių mokiniams. Parodą rengė Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus suburta šešių istorikų komanda, tarp kurių buvo Lietuvos istoriją tyrinėjantis mokslininkas Charles Perrin iš JAV. Ją sudaro 11 išskleidžiamų stendų ir garso įrašai, kuriuos mokiniai galėjo klausyti pasinaudodami išmaniaisiais telefonais.

            Parodą finansavo ir iniciavo JAV ambasada Lietuvoje. 2018 metais paroda keliavo po Lietuvos bibliotekas, kultūros centrus ir muziejus, šiais metais metais ji yra pristatoma Lietuvos mokykloms. Parodos metu buvo vedama edukacinė pamoka, kurioje istorikas Arūnas Antanaitis pateikė svarbiausius faktus, įrodančius apie egzistuojančius bendradarbiavimo ryšius tarp Amerikos ir Lietuvos. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai ne tik klausė įdomios paskaitos, skaitė informaciją pateiktą stenduose, bet ir patys ieškojo atsakymų į pateiktas užduotis. Parodoje apsilankė ir grupė mokinių iš Ramučių gimnazijos su anglų kalbos ir kūno kultūros mokytojais.

               Esu labai dėkinga Amerikos ambasadai, kuri pati pasiūlė mūsų mokyklą, kad joje apsilankytų keliaujanti paroda, džiaugiuosi įdomia edukacine pamoka mokiniams ir mums, mokytojams, ir didžiuojuosi, jog vyksta bendradarbiavimas tarp Ramučių gimnazijos ir „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojų.

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Neringa Vaičiūtė-Gabalienė

 
Ankstesnės naujienos


Vasario 7dieną  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje vyko Akmenės rajono ketvirtų klasių mokinių matematikos olimpiada.

Padėkime vaikams jaustis gerai!

 Penktoji c klasė dalyvauja projekte „ Pirmieji žingsniai karjeros link“. Juk reikės rinktis gyvenimo kelią... O gal bibliotekininko?

Administracija ir mokyklos  taryba bendraudamos ir bendradarbiaudamos siekia, kad mokykloje mūsų vaikams būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos ugdymui(si).

Ilgalaikio aštuntokų projektinio darbo ,,Šachmatai- laisvalaikiui įvairinti ir interjerui puošti" rezultatai.