Pranešimai

Draugystė

                      Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 4c klasės mokinių draugystė su Gruzdžių (Šiaulių r.) gimnazijos ketvirtokais prasidėjo trečioje klasėje. Išmokę, kaip rašomas laiškas, visi moksleiviai parašė nepažįstamiems trečiokams iš Gruzdžių gimnazijos. Tais pačiais metais įvyko pirmasis susitikimas Gruzdžiuose. Su didžiuliu  nekantrumu, jau tapę ketvirtokais, visi mokiniai  laukė atsakomojo vizito į mūsų miestą, į mūsų mokyklą.  Pirmiausia svečiams   norėjome parodyti,  kuo Naujoji Akmenė įžymi -  tai cemento gamykla. Ekskursiją mums suorganizavo ir vedė Šarūnės tėtis Gytis Vabalas (gamybos cecho viršininkas),  jam talkino Andrej tėtis Sergėjus Mikulevič (krovos vadovas).

                      Štai ką sužinojome mes ir mūsų svečiai. Cemento gamybai naudojama klintis iškasama šalia esančiame Karpėnų karjere ir atvežama didžiulėmis savivartėmis mašinomis BELAZ. Šios mašinos rato skersmuo yra apie 2m. Belaz'o bendras svoris yra 95t, o krovinio svoris yra net 55t! (Belazo ilgis - 8m, aukštis - 4,5 m, plotis - 4m). Molis yra   atvežamas dumkarais (specialus metalinis vagonas, skirtas kroviniams vežti) iš Šaltiškių karjero. Dumkarus traukia šilumvežis. Susmulkintas ir sudozuotas klinčių-molio mišinys yra išdžiovinamas ir susmulkinamas į miltelius. Šie milteliai išdegami sukamojoje krosnyje ir gaunamas klinkeris. (Beje, sukamojoje krosnyje temperatūra yra aukštesnė nei ugnikalnyje esančios lavos!) Klinkeris malamas cemento malūnuose, įdedama gipso ir įvairių priedų. Sumaltas cementas yra sandėliuojamas cemento silosuose, iš kurių kraunamas į geležinkelio vagonus ar autocisternas arba pakuojamas į popierinius maišelius.

                      Esame dėkingi abiem savo klasės tėveliams už suorganizuotą ekskursiją ir įdomiai praleistą laiką. Nors buvo labai žvarbu ir sušalome, bet įspūdžiais dalinomės tiek mes, tiek svečiai,  kol parvykome į mokyklėlę. Grįžę dar pažaidėme keletą bendravimo žaidimų, pasivaišinome tėvelių suruoštomis vaišėmis, pabendravome ir net nepastebėjome, kaip baigėsi antrasis mūsų susitikimas. Galbūt susitiksime dar... 

4c klasės mokytoja Jolita Bružienė

AKIMIRKOS

 
Ankstesnės naujienos


Mokyklos  aštuntokai dalyvavo  profesinio veiklinimo užsiėmime, vykusiame Šiaulių Profesinio Rengimo Centre, Technologijų skyriuje.

Kalėdos – iš tiesų stebuklingas metas. O pats magiškiausias ir vaikų laukiamiausias dalykas per Kalėdas – Kalėdų Senelio apsilankymas.

Kalėdų laukimas yra stebuklų, gerų darbų, sveikinimų metas, todėl „Savanorių klubas“ nutarė, kad džiaugsmu ir gera nuotaika reikia pasidalinti su mūsų mokyklos pradinukais – „Visos dienos mokyklos“ mokinukais...

 Artėjant gražiausioms metų šventėms, 3b ir 3a klasės mokiniai, padedami mokytojų, surengė Adventinę vakaronę tėveliams. Šventė vyko ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos aktų salėje. 

7c klasės tėveliai su vaikais dalyvavo užsiėmime „Fraktalų piešimas – savęs pažinimas“