Pranešimai

Eruditų konkursas „Švenčiame Lietuvos šimtmetį“

Patriotizmas pirmiausia prasideda nuo pagarbos, meilės savo šeimai, savo gimtinei, o vėliau jis virsta į atsidavimą savo valstybei. Šiandien patriotizmas – tai naujos Lietuvos kūrimas.

              Šiemetinis eruditų konkursas „Švenčiame Lietuvos šimtmetį“ Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje vyko lapkričio 28 dieną.  Tikslas - gilinti žinias apie Lietuvą, skatinti domėtis savo krašto istorija,  ugdyti mokinius atsakingais ir iniciatyviais piliečiais.

              Trečius metus Eruditų konkursas vyksta komandomis. Dirbdami grupėje mokiniai lengviau priima sprendimus, įsiklauso į kitų nuomonę, mokosi bendradarbiauti ir siekia bendro tikslo – tapti komanda nugalėtoja. Burtų keliu pasiskirstę 4-8 klasių atstovai sudarė tris komandas. Visus 5 konkurso turus stebėjo ir balus skaičiavo ilgalaikę patirtį turinti komisija: direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Sobenkienė, biologijos ir žmogaus saugos mokytoja Angėlė Kazlauskienė, technologijų mokytoja Gražina Liaukšienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė ir socialinė pedagogė Audronė Vitkutė. Renginio viešnios – Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos direktorė Violeta Karalienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Ieva Zalbaitė.  Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja  Jolanta Pociūtė.

                Susikaupimo ir minties aštrumo reikalavo turai „Ar tiesa, kad..?“, „Kas nereikalingas?“ , greitos reakcijos prireikė lenktyniaujant „Kas greičiau?“, istorinės žinios atsiskleidė „Kryžiažodyje“, o ture „Temos“ buvo pateikti klausimai iš istorinių ir dabartinių aktualijų, įvykių. Galiausiai išaiškėjo komanda nugalėtoja, sudaryta iš 4-oko Beno Kaikario , 5-okės Ugnės Laurinaitytės, 6-okės Elzės Lagaunikaitės, 7-oko Deivido Paulausko, 8-oko Kristupo Pamparo.

                 Dalyviams ir palaikymo komandoms pailsėti nuo įtempto mąstymo padėjo mokiniai, kurie tarp turų demonstravo savo meninius gabumus: dainavo  Gabrielė Druskelytė ir "Dainorėlių ansamblis", vadovaujamas mokytojos Inos Batavičienės. Lėtą fokstrotą  sušoko  Gustė Jogminaitė, Gytis Vėlavičius, Goda Stepulytė , Simas Kazlauskas, Juneta Beniušytė ir  Nojus Šukys, „Emocijų“ šokiu ūpą kėlė Lyderių mokyklos mokiniai. Kanklių muzika žavėjo Modestas Ulberkis, Iveta Kaminskaitė, Saulė Kontrimaitė, Fausta Stankevičiūtė.

                 Dabartis labai svarbi ateičiai. O mūsų visų, Lietuvos, ateitis yra šiandieniniai mokiniai.

 

Mokytoja Jolanta Pociūtė

 
Ankstesnės naujienos


Nesutarus dėl švietimo pertvarkų tęstinumo ir ilgalaikio finansavimo, prie protestų prisijungs ir kitos švietimo profesinės sąjungos

Pačių pagamintas žaisliukas kaskart primins, kad ir Jūs prisidėjote prie gyvūnų gerovės. 

Visos dienos mokykla - naujas dalykas, skirtas padėti šeimai ir vaikui, tad, padėję paruošti pamokas, stengsimės kuo daugiau dalyvauti  neformaliojo švietimo užsiėmimuose, projektuose su vyresniaisiais draugais, lankytis kultūriniuose renginiuose.

Mokinių kultūrinių įpročių formavimas turi būti nuoseklus ir sisteminis.

   Lapkričio 21 dieną projekto „Vyresniojo draugo pagalba jaunesniajam draugui“ dalyviai susirinko į paskaitą „Maistas ir smegenys“.