Pranešimai

Skaitymo savaitė 2018

                 Skatindamos mokinius kuo daugiau skaityti, ,,Saulėtekio" pradinių klasių mokytojos tradiciškai pakvietė mokyklėlės bendruomenę dalyvauti Skaitymo savaitėje  ,, BALTOS LANKOS, JUODOS AVYS". Šiais metais tai lapkričio 12 - 16 dienos, kuomet lauke drėgna, žvarbu... Tai puikus oras laisvalaikiui su knyga! 

                 Knygos skaitymas garsiai tapo jau tradicine šios savaitės veikla. Knygas garsiai skaitė tėveliai, mokytojos, patys  mokiniai, bibliotekininkė, logopedė, specialioji ir socialinė pedagogės, kiti mokykloje dirbantys žmonės. Skaitymo savaitės veikla buvo integruota į visus mokomuosius dalykus. Lietuvių kalbos pamokose aiškinomės, kaip atsiranda knyga, mokėmės užrašyti jos bibliografiją, kūrėme individualią ar bendrą klasės knygą. Pasitelkę informacines technologijas kai kurie išbandė savo jėgas kurdami net elektroninę knygą. Klasės draugams pristatėme savo mėgstamas knygas. Matematikos pamokose kūrėme įvairiausias diagramas apie knygas. Mokyklos koridoriuje buvo eksponuojama  perskaitytų knygų gražiausių iliustracijų paroda. Kūno kultūros pamokose dalyvavome įvairiose estafetėse su knygomis. Bibliotekoje mokinukai galėjo pasitikrinti savo žinias, pabandydami atspėti net 12 ištraukų iš įvairių skaitytų knygučių. Patys jauniausieji, pirmokai, padedant bibliotekininkei kūrė savo pačią gražiausią knygutę.

                  Mūsų miesto Viešoji biblioteka noriai prisijungė prie skaitymo savaitės veiklų. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti Viešosios bibliotekos vaikų skyrių. Bibliotekos darbuotojos vaikams pristatė naująją biblioteką, joje vykdomas veiklas. Mokinukai pasiklausė latvių skaitomos pasakos, nes Latvija kaip tik šiuo laikotarpiu švenčia savo šimtmetį.  Džiaugiamės ir susitikimu, vykusiu Viešojoje miesto bibliotekoje, su Naujojoje Akmenėje gyvenančiu vaikiškos knygelės „Kaip kukiai kovojo su gruzdžiais“ autoriumi Dariumi Rekiu.

                   Mokyklėlėje visi  taip pat turėjome galimybę įsigyti Nieko Rimta leidyklos knygų. Mokiniai ir tėveliai buvo pakviesti dalyvauti akcijoje „Padovanok savo perskaitytą knygą“.  Atneštos knygos bus išdėliotos mokyklos laisvalaikio erdvėse.  Džiaugiamės dideliu mokinių bei jų tėvelių dosnumu ir surinkta knygų gausa. Skaitymo savaitę vainikavo mokinių išradingos konferencijos klasių grupėse ir mokytojų metodinis užsiėmimas miesto Viešojoje bibliotekoje. Dėkojame Viešosios bibliotekos direktorei Zita Sinkevičienei už  naujos bibliotekos ir jos veiklų ( galimybių) pristatymą pradinių klasių mokytojoms.  Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie knygos skaitymo populiarinimo.

Mokytojos Jolita Bružienė ir Rūta Zaveckienė

3c klasės mokinio Dovydo sukurta elektroninė knyga

Galerija
Ankstesnės naujienos


   Mūsų mokyklos mokytojų bendruomenė yra solidari su Lietuvos mokytojais, kurie siekia gerovės visam pedagogų kolektyvui visoje Lietuvoje

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleiviams, pavasarį dalyvavusiems tarptautinio kalbų konkurso KALBŲ KENGŪRA anglų kalbos programoje, 2018-ieji buvo itin sėkmingi.

Savanoriai nusprendė rudens atostogas praleisti prasmingai. Jie įvykdė duotą pažadą ir nuvyko į gyvūnų prieglaudą „Šiaulių letenėlė“. Gaila, kad mokyklinis autobusas negalėjo sutalpinti visų norinčių atlikti tokį gražų darbą...

Kolektyvą  „Šarkutis“ į Vilnių filmuotis kvietė LRT „Duokim garo!“ laidos organizatoriai.

Per fraktalinius piešinius galime pamatyti piešiančiojo charakterio savybes, emocinę būseną, ankstesnes psichologines traumas, įgimtus talentus ir netgi stipriau išreikštas tas organizmo vietas ir organus, į kuriuos labiausia vertėtų atkreipti dėmesį.