Pranešimai

Paskaita „Maistas ir smegenys“

        Lapkričio 21 dieną projekto „Vyresniojo draugo pagalba jaunesniajam draugui“ dalyviai susirinko į paskaitą „Maistas ir smegenys“. Ją vedė iš Šiaulių atvykusi mitybos specialistė, „Mitybos džiunglių“ įkūrėja Ilona Kuodienė. Lektorės misija – padėti rasti kelią žmonėms, pasiklydusiems mitybos džiunglėse.

        Specialistė susirinkusiems vaikams kalbėjo apie mokinių dienos racioną: kiek kartų valgyti per dieną ir kokius produktus, kad išliktume sveiki. Paaiškino apie užkandžius, kad tai taip pat yra naudingas ir geras dalykas (obuolys, bananas, saujelė riešutų, juodasis šokoladas ir kt.), kokia iš jų nauda mūsų smegenims. Papasakojo apie produktus iš baltų miltų, kodėl vertėtų juos pakeisti į pilno grūdo. Diskutavo su mokiniais apie subalansuotos mitybos gaires – ko turi būti lėkštėje, kurioje gausu organizmui naudingų medžiagų: baltymų, angliavandenių, riebalų, kokiuose produktuose jų yra. Paaiškino, kad puse lėkštės turi užimti daržovės, o kitus du ketvirtadalius mėsa (žuvis) ir kruopos (bulvės). Parodė, kaip apsispręsti dėl porcijos dydžio  naudojant delnus. Dar papasakojo, kas nutinka vaikams, kurie mažai valgo žuvies, įvairių sėklų (saulėgrąžų, moliūgo ir kt.), riešutų (juk Omega 3 rūgštys yra pagrindinis smegenų variklis).

         Taip pat kalbėjo ir apie stresą – dėl ko mes jį patiriame apskritai ir kodėl skirtingai, nes vieniems tas pats dalykas gali būti stresas, o kitiems malonumas (pvz., šuolis parašiutu). Lektorė plačiau paaiškino, kaip suvaldyti stresą, kas yra serotoninas, kaip padidinti jo kiekį, kokios yra keturios sveikatos kojos bei dar daug visokių naudingų dalykų.

         Tikimės, kad ši paskaita mokiniams suteikė naujų žinių ir jie tikrai jau žino, kad norint būti laimingu būtini trys dalykai:

1. bent  30 minučių lauke (net ir apsiniaukusią dieną),

2. sportas,

3. sveika mityba.

Būkite sveiki!

 

Projekto vadovės Audronė Vitkutė ir Neringa Vaičiūtė-Gabalienė
Ankstesnės naujienos


Olimpiados tikslas – šviesti moksleivius aplinkosaugos tema, skatinti juos domėtis, formuoti aplinkai draugiškus įpročius.

 Tik gimę berniukai ir mergaitės būna labai panašūs vieni į kitus. Augdami jie ima vis labiau skirtis.

Šiandienos mokyklos tikslas – auginti kūrybingus, motyvuotus, pilietiškus, turinčius vertybinį stuburą, puoselėjančius kultūrines vertybes bei įvairiapusiai raštingus vaikus.

Skatindamos mokinius kuo daugiau skaityti, ,,Saulėtekio" pradinių klasių mokytojos tradiciškai pakvietė mokyklėlės bendruomenę dalyvauti Skaitymo savaitėje  ,, BALTOS LANKOS, JUODOS AVYS".

   Mūsų mokyklos mokytojų bendruomenė yra solidari su Lietuvos mokytojais, kurie siekia gerovės visam pedagogų kolektyvui visoje Lietuvoje