Pranešimai

Fraktalų piešimas – savęs pažinimas

            Mokykloje tęsiant projektą „Vyresniojo draugo pagalba jaunesniajam“, jo dalyviai užsiėmė bendra kūrybine veikla. 2018-10-26 į mokyklą pakvietėme atvykti iš Šiaulių „Sielos harmonijos“ lektorę Svetlaną Lopatkiną. Ji mielai sutiko. Atvykusi atsivežė reikiamas priemones.  Įsijungę meditacinę muziką pradėjome fraktalų piešimo užsiėmimą.

             Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus– tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų. Visų pirma fraktalinis piešimas yra puiki savidiagnostinė priemonė, naudojama dirbant su emocinių problemų, traumų, psichologinių sutrikimų, įvairių fizinių negalavimų turinčiais žmonėmis – tiek vaikais, tiek ir suaugusiais. Atsižvelgiant į tai, kad bene kiekvieno gyvenimas yra pažymėtas šiokių tokių sunkesnių emocinių išgyvenimų, patirtų vaikystėje, šeimoje, paauglystėje, ar darbinėje aplinkoje ir retas iš mūsų yra visiškai save atradęs  – visi mes piešdami ir spalvodami fraktalus galime tikėtis į dienos šviesą ištraukti įvairių mūsų psichologinių problemų, kompleksų, nepasitikėjimo savimi ar nesėkmių priežastis ir pradėti su jomis dirbti.

              Kita vertus, be jau minėtų funkcijų, fraktalai jau įrodė besantys nuostabus ir atpalaiduojantis būdas absoliučiai kiekvienam tiesiog pažvelgti į savo vidų, geriau pažinti save, savo sugebėjimus, lavinti intuiciją, skatinti vidinį kūrybingumą bei atskleisti savyje polinkius ir talentus, apie kuriuos galbūt nei nenumanėte.

              Tai kaip  mus veikia fraktalai?  Kaip žinia, meditacijos metu, stengiamės atjungti savo protą ir apie nieką negalvoti. Nepaisant visiškai ramaus proto, meditacijų metų dažnai sulaukiame pasąmoninės informacijos srauto. Taip mus pasiekia vidinio balso žinutės, netikėčiausi situacijų sprendimai, kūrybinės ir verslo idėjos. Taip ir fraktalų piešimo metu, staiga galime pajausti, kad netikėtai užvaldo kažkoks jausmas, prisimename konkretų žmogų, situaciją ar tiesiog sugalvojame, kaip turime pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.

              Pagrindinis fiziologinis fraktalų piešimo poveikis ateina per formas ir spalvas, kurių įtaka mūsų fiziniam kūnui yra žinoma jau nuo Egipto ir kitų senųjų civilizacijų laikų, kai žmonių gydymui buvo naudojama chromoterapija (spalvų terapija). Šis metodas yra efektyviai taikomas ir šiomis dienomis, remiantis faktu, kad spalvos mus veikia dvejopai. Visų pirmą, kiekviena spalva kaip ir mūsų vidaus organai turi tam tikrą energetinį dažnį, todėl nenuostabu, kad mūsų organizmas į skirtingas spalvas ir jų sukeliamas vibracijas reaguoja skirtingai tai susijaudindamas, tai suaktyvėdamas, tai nurimdamas. Kita vertus – smegenų žievėje slypi ankstesnių išgyvenimų patirtis, o taip pat bendra pasąmoninė organizmo būsena (ir galbūt jau bepradedančių formuotis ligų užuomazgos), kuri tam tikromis sąlygomis gali būti išreikšta spalvomis ir formomis ir taip ištraukta į dienos šviesą, kad ją pamatytumėm, įvertintumėm ir atkreiptumėm į ją dėmesį. Būtent tokiu principu, per fraktalinius piešinius galime pamatyti piešiančiojo charakterio savybes, emocinę būseną, ankstesnes psichologines traumas, įgimtus talentus ir netgi stipriau išreikštas tas organizmo vietas ir organus, į kuriuos labiausia vertėtų atkreipti dėmesį.

                 Mokiniams taip patiko šis užsiėmimas, jog net jam pasibaigus laukė lektorės norėdami sužinoti daugiau informacijos apie spalvas ir juos pačius.  Šio projekto ir užsiėmimo tikslas ir yra ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė, kuri yra kuriama bendraujant, bendradarbiaujant ir naudojant alternatyvius metodus.

 

Projekto vadovės Audronė Vitkutė ir Neringa Vaičiūtė-Gabalienė

 
Ankstesnės naujienos


Sveikiname naują mokyklos direktorę Violetą Karalienę!

The Duke of Edinburgh's International Award yra pasaulyje pirmaujanti jaunimo apdovanojimų programa, kurioje dalyvaudamas jaunas žmogus gali patirti daugybę nuotykių, susirasti draugų, atrasti savo slaptus talentus, geriau pažinti save.

Štai ką mums rašo eTwinning komanda:  „Sveikiname! Jūsų mokykla buvo apdovanota Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projekto "Christmas exchange cards " veiklą.

Vėlyvas ruduo – itin pavojingas metas. Pasikeitusios eismo sąlygos: ilgas tamsusis paros laikas, blogas matomumas iš visų eismo dalyvių reikalauja ypatingo atidumo.

Jau penktą kartą mūsų mokykloje vyko „Obuolio diena“, kurią organizavo anglų kalbos mokytojos...