Pranešimai

Rudenėlio turtai

             Nelengva apgauti gamtą: ji puikiai žino, kad rugsėjis – tai ruduo, tad gėlių lapai ir žiedai gelsta, vysta ir džiūsta... Tačiau „Gėlių kiemelį“ papuošę žiedai byloja ką kitą. Jie pasakoja, kad ruduo – toks pat spalvingais gėlių žiedais turtingas sezonas, kaip vasara. Populiariausios rudens gėlės – astrai, rudbekijos, serenčiai, jurginai, našlaitės -  sužydo vazose. Rudenį, kai lepesnės vasaros gražuolės negaudamos pakankamai saulės jau ilsisi, rudeninių gėlių žiedai nusipelno visų mūsų dėmesio. O kur dar gražuolės medžių šakos pasipuošusios ryškiaspalvių uogų kekėmis. Čia puikuojasi erškėtis su savo raudonomis uogomis prikaupusiomis vitamino C, putino uogų kekės kviečia gerti jų arbatą ir stiprinti imunitetą bei kraujagysles, geltonos šaltalankio uogos pataria mėgautis natūraliu antibiotiku ir pasisemti A, E, K, B grupės vitaminų.

Mokytoja Lijana Burgienė  

              Tikri Rudenėlio turtai puikavosi daržovių, vaisių ir uogų kiemeliuose. Ko tik čia nebuvo!? Nuo didelių ,vos pakeliamų moliūgų iki mažyčių pomidorėlių, pintinėse  netilpo obuoliai, kriaušės, slyvos, svarainiai, maišuose slėpėsi bulvės ir  keistai suaugusios, bei susipynusios morkos, o kur dar ryškiaspalvės paprikos, aitrieji čili pipirai, raudonieji burokėliai, patisonai, aguročiai ir cukinijos, agurkai, poras, petražolės, svogūnėliai. Visas daržas! Kiemelius puošė ne tik daržovės, bet ir uogos. Vaikai galėjo pamatyti kaip atrodo putino uogos, gudobelių vaisiai, svarainiai, šermukšnio uogų kekės, šaltalankio uogos, ožekšnio vaisiai.

                 Miško kiemelis lūžo nuo giliukų ir kaštonų gausybės, ten buvo eglių, pušų ir maumedžio kankorėžiai, lazdyno riešutai, o kur dar medžių lapai ir iš jų padaryti darbeliai.

                 Paroda veikė visą savaitę, todėl mūsų  kiemeliai vis pildėsi ir pildėsi  naujais eksponatais.

Mokytoja Daiva Jovaišaitė

              Trečiadienį pertraukų metu mokiniai dėliojo rudenines dėliones. Sutūpę po vieną ar po kelis vaikai susikaupę rinko paveikslėlius. Sudėliojus laukė prizas -  saldainis ar obuolys. Bet ne tai buvo svarbiausia. Norinčių sudėlioti buvo daugiau nei užteko laiko. Džiaugiamės smalsiais ir sumaniais mokinukais!
                                                                                                                                                                                           Mokytoja Vilma Pliuskienė

              Rudenėlis pakvietė pirmokus į sporto salę pažaisti žaidimų apie rudenį. 1a,1b,1c klasės mokinukai išmoko ,,Rudenėlis", ,,Virsim bulbienę", ,,Pasėjau žilvitį". Trečiokai ir ketvirtokai rungėsi estafetėse su maišais, bulvėmis. Labai aktyvūs estafetėse buvo 4c klasės sportininkai.

                                                                                                                                                                                            Mokytoja Sigita Gadžij

              Ne mažiau ryškūs ir kūrybiški mokinių darbeliai papuošė koridorių sienas. Vaikai darbelius kūrė klasėse su savo mokytojomis, o vėliau jais papuošė visą mokyklą. Darbuose šypsosi obuoliai, kriaušės, musmirės, spalvoti klevo lapai, sparnu moja išskrendantys paukščiai...

              Pamokų metu mokiniai skaičiavo kiek stiklainiuose gali tilpti kaštonų, gilių ar javų; kūrė rudens gėrybių mandalas; atliko teksto suvokimo testą ir jį supratę teisingai - gardžiavosi vaisių kokteiliu.

              Organizatoriai suskaičiavo 54 sąskaitas-faktūras, kurias turėjo užpildyti norintys prekiauti penktadienio JOMARKE. Koridoriais, norint pasiekti tikslą, reikėjo braute brautis. Aktyvūs jaunieji verslininkai, judrūs pirkėjai pakėlė koridoriuose temperatūrą bent keletą laipsnių :) Grįžus į klases, dar ilgai virė aistros ir diskusijos apie pavykusią prekybą, prekių paklausą, netgi... vagystę:( Tokios patyriminės veiklos - puikus būdas mokiniams įvertinti savo gebėjimus, pasiruošimą savarankiškam gyvenimui.

                       Mokytoja Rūta Zaveckienė

              Organizatoriai dėkoja visiems integruotos savaitės ,,RUDENĖLIO TURTAI " dalyviams, jų pagalbininkams!!!


Tiesiai į GALERIJĄ...
Ankstesnės naujienos


Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema (toliau - OPKUS) yra  vadybos priemonė, kurios  tikslas -  išlaikyti  Olweus patyčių prevencijos programos (toliau – Olweus programa) nuostatas ir užtikrinti programoje taikomų priemonių tęstinumą.            

               Rugsėjo 22-23 dienomis dalis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 7 ir 8 klasės mokinių su Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos ir Akmenės gimnazijos mokiniais, lydimi tikybos mokytojos Monikos Bertašiūtės, dalyvavo susitikime su Popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune. 

Geriausiai išmokstama tada, kai pamatai, pajauti, patiri!

Vyko prevencinė akcija 1-2 klasių mokiniams „Saugaus eismo įgūdžių ugdymas“. Šio apsilankymo tikslas – saugi mokinių kelionė į mokyklą ir į namus.

Susipažinkite su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos direktoriaus pareigoms užimti  komisijos sudėtimi.