Pranešimai

Pas Popiežių

                 Rugsėjo 22-23 dienomis dalis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 7 ir 8 klasės mokinių su Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos ir Akmenės gimnazijos mokiniais, lydimi tikybos mokytojos Monikos Bertašiūtės, dalyvavo susitikime su Popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune.

                 Išvyka  į Vilnių prasidėjo ankstų šeštadienio rytą. Ten laukė jaunimo vakaras su Popiežiumi. Katedros aikštėje buvo susirinkę apie 60 tūkstančių jaunų žmonių. Kartu su visais ekranuose mokiniai stebėjo Popiežiaus pasitikimą oro uoste, apsilankymą prezidentūroje, klausėsi kalbos Daukanto aikštėje, kartu su juo kalbėjo rožinį Aušros vartuose ir pagaliau pasitiko Katedros aikštėje. Čia susirinkusi minia klausėsi jaunų žmonių liudijimų apie jų gyvenimus, giedojo giesmes, o atvykus Popiežiui klausėsi jo kalbos, skirtos jaunimui. Beje, visus prajuokino klausimas apie Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandas.

                   Pasibaigus šeštadienio programai ir Popiežiui išvykus į Vilniuje esančia nunciatūrą, mokiniai išvažiavo į Kauną. Nakvojo Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje mokykloje. Atsikėlę anksti ryte iškeliavo į Santakos parką, ten pasitiko didelis žmonių būrys. Teko palaukti prie patikros vartų, o pasiekę savo sektorių įsitaisė patogioje vietoje, kad iš arčiau galėtų pamatyti papamobiliu pravažiuojantį Popiežių. Kartu su milžiniška tikinčiųjų minia dalyvavo Šv. Mišiose, kurias aukojo Popiežius Pranciškus. Jas baigdamas Popiežius  lietuviškai palinkėjo: „Gražaus sekmadienio ir skanių pietų.“

                    Susitikimas paliko didelį įspūdį, tai, ką mokiniai patyrė ir matė, dar ilgai išliks atmintyje.
Ankstesnės naujienos


Geriausiai išmokstama tada, kai pamatai, pajauti, patiri!

Vyko prevencinė akcija 1-2 klasių mokiniams „Saugaus eismo įgūdžių ugdymas“. Šio apsilankymo tikslas – saugi mokinių kelionė į mokyklą ir į namus.

Susipažinkite su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos direktoriaus pareigoms užimti  komisijos sudėtimi. 

Rugsėjo 20 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ startavo didžiausias technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokytojai  ir mokiniai.

Šių mokslo metų pirmosios rugsėjo savaitės penktadienį  įvyko naujųjų “Lyderių mokyklos” narių krikštynos.