Pranešimai

The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa

 

                 Nuo 2018-04-17 „Saulėtekio“ progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, su tikslu padėti mokiniams siekti užsibrėžtų tikslų ir skatinti mokinius dalyvauti tarpatutinėse programose.

                 DofE programa - tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. „Saulėtekio“ progimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname atsakomybės, empatijos jausmo, savarankiškumo, kritinio mąstymo kompetencijų vystymąsi.

                 Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų progimnazijoje programą vykdo 1 patyręs mokytojas – Neringa Vaičiūtė-Gabalienė. Taip pat, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorė – Angelė Kazlauskienė. Skirtas apmokytas DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

                  Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

                 Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

·         Susirasti naujų draugų;

·         Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;

·         Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;

·         Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;

·         Patirti nuotykių;

·         Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

               DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

 

Plačiau apie programą:

www.dofe.lt

www.intaward.org

 
Ankstesnės naujienos


Mūsų mokyklos šokėjai bei etnografinio ansamblio ,,Šarkutis" nariai dalyvavo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje ,,VARDAN TOS.."

Kviečiame į mokyklos mokslo metų pradžios šventę rugsėjo 3 dieną 10 val.!

Akmenės rajono savivaldybė skelbia konkursą Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio" progimnazijos direktoriaus pareigoms užimti.

Gegužės 31 dieną didelis 5-8 klasių labai gerai ir puikiai besimokančių 38 mokinių pulkas su lydinčiomis mokytomis išvyko į Klaipėdos kraštą (vokiškai Memelland).

    Vasara vaikams – aktyvaus poilsio gamtoje, kūrybinio potencialo, žaidimų, naujų pažinčių laikotarpis, todėl Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje  dešimt mokinių iš socialiai remtinų šeimų savo vasarą pradėjo stovykloje „Saulutė“.