Pranešimai

#SWITCH! Būk pokyčių dalimi

                 Rugsėjo 20 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ startavo didžiausias technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!. „Saulėtekio“ progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Roma Rudienė, kuri mokykloje ugdo verslumą, registravosi į renginį ir gavo kvietimą mokyklos mokiniams.

                 „Prieš ketverius metus, kai pradėjome organizuoti #SWITCH!, galvojau, kaip galime įkvėpti jaunuolius, kad Lietuva taptų pasaulio startuolių sostine. Startuolių, kurie galėtų dirbti ir užsidirbti, turėtų savo pačių projektų, – atidarydamas renginį sakė Europos Parlamento narys ir renginio iniciatorius Antanas Guoga. – Dabar #SWITCH! yra kelis kartus didesnis – ir ne tik skaičiais, bet ir kokybe. Tai, kas vyksta šiandien, yra nuostabu! Pirmajame renginyje, pakvietę 6 tūkstančius lankytojų, šiemet jų sulaukėme daugiau nei 15 tūkstančių.

                  Jaunimo erdvėje mokiniai turėjo galimybę klausytis įkvepiančių istorijų, kaip dėl savo svajonių - tikslų išnaudoti socialines medijas.  Ar influenceriai tikrai įtakoja kitų žmonių nuomones? Kaip jie tampa įtakingais? Kokia iš to nauda patiems influenceriams ir visuomenei? Ar, norint  būti  inovatyviu startuoliu,  užtenka vien informacinių technologijų? Kas ir kodėl atidarė pirmą šalyje virtualią „Kūrybingumo mokyklą“.

                   Ekskursijos vadovė ir lydinčios mokytojos (G.Liaukšienė ir J.Pociūtė) dalyvavo  specialiai mokytojams rengiamoje atskiroje renginio dalyje – #SWITCH! Švietimas. Švietimo srityje dirbantys profesionalai, svečiai iš užsienio pasidalino patirtimi, skaitė pranešimus apie technologijų taikymą švietime, nubrėžė išmanios mokyklos ir inovatyvaus mokytojo viziją.

                   Technologijų zonoje, kiekvienas turėjo galimybę praktiškai išbandyti technologijas bei inovacijas ir daugybę atrakcijų: galimybė pasipuošti laikina #tech tatuiruote vos per 1 minutę, apsilankyti ir nusifotografuoti „CyberPunk“ visatoje, sudalyvauti „League of Legends“ žaidimo 1 prieš 1 turnyre, išbandyti 3D spausdintuvą ir jo galimybes, suvaldyti droną ar išbandyti lenktyninių dronų simuliatorių, pasimatuoti virtualios realybės akinius, 3D skenavimą mados ir grožio industrijoje ir kitose veiklose.

                    Šis neformalaus ugdymo ir švietimo renginys puikiai  atitiko mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, nubrėžė gaires, kaip galima tapti aktyviais visuomenės nariais.

 

„Saulėtekio“ progimnazijos mokytoja Jolanta Pociūtė
Ankstesnės naujienos


Šių mokslo metų pirmosios rugsėjo savaitės penktadienį  įvyko naujųjų “Lyderių mokyklos” narių krikštynos.

Šiais mokslo metais susirinko gausus mokinių būrys, kuriems patiko „Savanorių klubo“ veikla. Patraukliai mokyklos moksleiviams ją pristatė aštuntokės - klubo pirmininkė Laura Diner ir jos pavaduotoja Agnė Kulčickytė.

Dalyvavimas tarptautiniuose eTwinning projektuose yra puiki galimybė mokiniams išbandyti savo anglų kalbos gebėjimus ir įgūdžius, o svarbiausia, susirasti draugų užsienio šalyse, pamatyti, kaip atrodo kitų šalių mokyklos, kaip yra įgyvendinamos tos pačios idėjos...

„The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinė programa, kurios tikslas- padėti mokiniams siekti užsibrėžtų tikslų.

Mūsų mokyklos šokėjai bei etnografinio ansamblio ,,Šarkutis" nariai dalyvavo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje ,,VARDAN TOS.."