Pranešimai

Pirmūnų kelionė po Klaipėdos kraštą

              Gegužės 31 dieną didelis 5-8 klasių labai gerai ir puikiai besimokančių 38 mokinių pulkas su lydinčiomis mokytomis išvyko į Klaipėdos kraštą (vokiškai Memelland).

               Keliaudami net nepastebime, kaip horizonte pasirodo seniausio Lietuvos miesto Klaipėdos kontūrai. Klaipėda ne tik seniausias miestas, šis miestas turtingas jūra ir mariomis – įsikūręs 3 vandenų susiliejimo vietoje – Danės upės, Kuršių marių ir Baltijos jūros.

               Įvažiuojame į uostamiestį. Pradedame pasivaikščiojimo programą. Klaipėdai priklauso šiauriausia Nerijos dalis– Smiltynė su Kopgaliu. Smiltynę su miesto centru jungia Senoji ir Naujoji perkėlos. Keltu persikeliame į Smiltynę. Kopgalyje įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas. Delfinariume stebime delfinų pasirodymą. Po pasirodymo aplankome Jūrų muziejų, kuriame išvystame ne tik koralų, kriauklių kolekcijas, tačiau turime galimybę paliesti tikrą ryklio, aštuonkojo, delfino odą, pasigrožėti povandeninio pasaulio karalyste, paklausyti jūros ošimo, žuvų praplaukimo garsų, pareiti gyvuoju tuneliu, kur virš galvos plaukioja įvairios žuvys. Pasigrožėję jūrų pasauliu grįžtame keltu į senamiestį.

               Ekskursiją po Klaipėdos senamiestį veda gidė Monika. Pirmiausia keliaujame senamiesčiu į Kalvystės muziejų, kur mokinių laukia edukacinė programa „Pažinkime baltų papuošalus“. Čia mokiniai turėjo galimybę susipažinti su baltų papuošalais ir akmenimis. Dalyvavo viktorinoje. Pasirodo, net mūsų penktokai jau atpažįsta akmenis, žino brangiausius akmenis ir gali paaiškinti, kas yra brangakmenis. Išklausę įdomią pamoką, dovanų gavome po išsirinktą žalvarinį žiedą, kurį patys turėjome „nusiblizginti“ (nupoliruoti). Tai puiki dovana ar lauktuvė artimiesiems.

               Toliau mūsų kelionė tęsėsi su gide Monika. Ji mus supažindino su Klaipėdos senamiesčiu  pilnu patrauklių smulkmenų – daugybe bronzinių senamiesčio gyventojų, apipintų legendomis ir turinčių stebuklingų galių. Pasivaikščiojome siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, grožėjomės spalvingais pirklių ir amatininkų namais, fachverko stiliaus pastatais, laivu Meridianu plūduriuojančiu ant Danės upės vandenų, kuris suteikia senąjam miestui nepakartojamą žavesį.

             Savo nuostabią kelionę baigiame Teatro aikštėje prie Anikės. Visi maloniai pavargę, prisisotinę gražų įspūdžių keliaujame namo.

             Dėkoju už pagalbą kelionėje lydinčioms mokytojoms: Neringai Vaičiūtei-Gabalienei, Ainai Akonaitei-Jašmontienei, Rosvitai Joniškienei.

Ekskursijos vadovė Audronė Vitkutė

GALERIJA...

 

 
Ankstesnės naujienos


    Vasara vaikams – aktyvaus poilsio gamtoje, kūrybinio potencialo, žaidimų, naujų pažinčių laikotarpis, todėl Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje  dešimt mokinių iš socialiai remtinų šeimų savo vasarą pradėjo stovykloje „Saulutė“.

Birželio 7 dieną rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai vyko į metodinę išvyką į Joniškį pas kolegas į „Saulės“ pagrindinę mokyklą.

Š.m. gegužės 24-25 dienomis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 1-4 klasių mokinius savo apsilankymu nudžiuginopareigūnė R.Vėlavičienė ir policijos bičiulis šuniukas Amsius.

...Mūsų mokyklos mokiniai jau antrą kartą mėgino savo jėgas Kings olimpiadoje. Rudens sesijoje dalyvavo 24 mokiniai. Pavasario sesijoje, kovo mėnesį, kvalifikaciniame etape dalyvavo jau 35 mokiniai iš 2-8 klasių...

Gegužės 24 dieną Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio” progimnazijos mokyklos mokiniai buvo supažindinti su Amerikiečių kultūra, tradicijomis ir sportu. Pas mus atvyko JAV ambasadorė Althey Cawley-Murphree iš Amerikos ambasados, įsikūrusios Vilniuje...