Pranešimai

Kūrybingas, prasmingas poilsis „Saulutėje“

             Vasara vaikams – aktyvaus poilsio gamtoje, kūrybinio potencialo, žaidimų, naujų pažinčių laikotarpis, todėl Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje nuo birželio 1 dienos iki birželio 8 dienos dešimt mokinių iš socialiai remtinų šeimų savo vasarą pradėjo stovykloje „Saulutė“. Stovykla – socialinės pedagogės Vilijos Šnarienės parengtas projektas, kurį finansavo Akmenės rajono savivaldybė ir rėmėjai: UAB „Cemtekas“, AB „Akmenės cementas“, AB „Kalcitas“.

             Stovyklautojai nuolat turiningai leido laisvalaikį, sportavo, žaidė žaidimus, dainavo, šoko, gamino įvairius darbelius, piešė, keliavo.

             Pedagogės tikslas – supažindinti su tradiciniais lietuvių liaudies amatais, prisiminti Lietuvos Nepriklausomybės istoriją, įtraukti vaikus į lietuvių liaudies paveldo saugojimą, skiepyti meilę savo kraštui, knygai, kalbai,  turiningai praleisti laisvalaikį su savo bendraamžiais  jaukioje, įdomioje aplinkoje bei ugdyti visuomenei pilietišką įvairiapusę asmenybę, sugebančią integruotis į visuomenę.

              Kiekviena diena stovykloje buvo vis kitokia: draugystės dieną vaikai susipažino, aptarė, rašė, piešė stovyklos elgesio taisykles, žaidė žaidimus, šoko lietuvių liaudies šokius. Diskusijų dieną  stovyklautojai bendravo su gimnazijos bibliotekininke I.Kratavičiute, kuri supažindino su Lietuvos istorija, rodė knygas, kur galima rasti informaciją dominančia tema, atsakė į pateiktus klausimus bei pakvietė apžiūrėti knygų parodą. Vėliau mokyklos kieme ant plėvelės mokiniai piešė kolektyvinį piešinį „Aš ir Lietuva“. Knygos dieną stovyklautojai susitiko su viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vaikų erdvės bibliotekininkėmis  A.Gerulskiene, R.Kybartaite bei susipažino su knygomis apie Lietuvą, dalyvavo viktorinoje „Mano kraštas“, darė skirtuką knygai, susitiko su  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūne R.Vėlavičiene, kuri su vaikais kalbėjo tema „Saugus vaikų elgesys prie vandens telkinių“. O susitikimo pabaigoje kiekvienas gavo dovaną - pieštukų dėžutę, įsimintinoms vasaros akimirkoms nupiešti. Kultūrinę – pažintinę dieną mokiniai vyko į Šiaulių „Aušros“ muziejų. Apžvalginėje ekskursijoje klausėsi pasakojimo apie valstiečių buitį ir būtį XIX a. pab. - XX a. I p., edukaciniame užsiėmime iš vaško plokštelės suko žvakelę, darė molinę žvakidę. Dieną, kuri buvo skirta amatams, pinti žilvičio vytelėmis mokė liaudies meno mylėtojas ir puoselėtojas D.Serapinas. Praktiniame užsiėmime dalyviai susipažino su žilvičio savybėmis, tradicijų raida, pagrindinėmis pynimo technikomis, meninėmis ypatybėmis, mokėsi pinti gėlę, stebėjo magijos triukus, lipdė iš modelino  įvairius lipdinius (karolius, sages, pakabukus ir t.t.). Paskutinę – smaližių dieną - stovyklautojai vyko į Šiaulių saldainių fabriką „Rūta“. Ten lankė muziejų, susipažino su šokolado istorija, gamino šokoladinius saldainius. Laimingi, pilni įspūdžių, su lauktuvėmis (savo pagamintais saldainiais) grįžo namo.

                Greitai ir nepastebimai prabėgo turiningos vasaros atostogų dienos. Vaikai sakė, atrodo dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti. „Saulutė“ – 2018“ baigė savo darbą. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, komandiniai žaidimai, sportinės varžybos, kiti užsiėmimai, atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

Stovyklos vadovė


  Galerijoje nuotraukų daugiau :)

 
Ankstesnės naujienos


Birželio 7 dieną rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai vyko į metodinę išvyką į Joniškį pas kolegas į „Saulės“ pagrindinę mokyklą.

Š.m. gegužės 24-25 dienomis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 1-4 klasių mokinius savo apsilankymu nudžiuginopareigūnė R.Vėlavičienė ir policijos bičiulis šuniukas Amsius.

...Mūsų mokyklos mokiniai jau antrą kartą mėgino savo jėgas Kings olimpiadoje. Rudens sesijoje dalyvavo 24 mokiniai. Pavasario sesijoje, kovo mėnesį, kvalifikaciniame etape dalyvavo jau 35 mokiniai iš 2-8 klasių...

Gegužės 24 dieną Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio” progimnazijos mokyklos mokiniai buvo supažindinti su Amerikiečių kultūra, tradicijomis ir sportu. Pas mus atvyko JAV ambasadorė Althey Cawley-Murphree iš Amerikos ambasados, įsikūrusios Vilniuje... 

KVIEČIAME į  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos MOKYKLINĖS UNIFORMOS DIENĄ!!!