Pranešimai

Susitikimas su diplomate kultūros atašė Althey Cawley-Murphree

Gegužės 24 dieną Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio” progimnazijos mokyklos mokiniai buvo supažindinti su Amerikiečių kultūra, tradicijomis ir sportu. Pas mus atvyko JAV ambasadorė Althey Cawley-Murphree iš Amerikos ambasados, įsikūrusios Vilniuje. Susitikimas su diplomate kultūros atašė buvo suorganizuotas anglų kalbos mokytojos Neringos Vaičiūtės-Gabalienės,  bendradarbiaujančios su Amerikos centru. Ši pamoka buvo skirta mums, aštuntokams, kaip atsisveikinimo su mokykla ir anglų kalbos mokytojomis pamoka.

Mūsų mokyklos aktų salė yra remontuojama, todėl visi aštuntų klasių moksleiviai ambasadorės laukė naujos miesto bibliotekos konferencijų salėje. Diplomatė vaikus pakerėjo savo nuoširdumu, tad visi įtempę ausis klausė įvairių pasakojimų. Althey Cawley Murphree per trumpą laiko tarpą aptarė daugybę temų, susijusių su Amerika. Kalbėjo apie tradicijas, kultūrą, savo veiklą. Apie tai, kaip jai patinka Lietuva. Bet svarbiausia, atskleidė moksleiviams keletą beisbolo paslapčių. Supažindino su šio žaidimo taisyklėmis. Papasakojo apie beisbolo reikšmę Amerikai, apie žymiausius žaidėjus. Žaisti beisbolą pabandė ir mokiniai mūsų mokyklos stadione. Stengėmės perprasti žaidimo taisykles, artimiau susipažinome su ambasadore ir linksmai praleidome laiką. Laikas praskriejo nejučia. Diplomatė atvežė dovanų – knygų apie beisbolą. Po susitikimo diplomatė Althey Cawley Murphree kartu su anglų kalbos mokytojomis Neringa Vaičiūte-Gabaliene ir Laima Balčiūnienė išvyko į Akmenės cemento gamyklą, o mes grįžome į pamokas.

Tikimės JAV ambasadorę dar kartą išvysti Naujojoje Akmenėje. Dėkojame savo anglų kalbos mokytojoms Laimai Balčiūnienei, Romai Kleinienei, Editai Ramanauskienei, Rosvitai Joniškienei ir Neringai Vaičiūtei-Gabalienei už neeilinę galimybę pabendrauti su aukšto rango žmogumi.

Julija Mačiūnaitė 8a
Ankstesnės naujienos


KVIEČIAME į  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos MOKYKLINĖS UNIFORMOS DIENĄ!!! 

Tarptautinio kalbų konkurso KALBŲ KENGŪRA 2018 anglų kalbos programoje dalyvavo 46  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai...

Balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują vaikų maitinimo aprašą, kuris tampa privalomu visos Lietuvos mokyklose ir darželiuose nuo šių metų rugsėjo 1 dienos...

Birželio 4 d. 9.00 val. kviečia B Ū S I M U O S I U S  P I R M O K U S !!!

1948 m. gegužės 22-23 dienomis iš Lietuvos gyvuliniais vagonais buvo ištremta 40 tūkstančių piliečių, iš jų 12 tūkstančių vaikų. Po dešimties metų į tėvynę grįžo tik keturi tūkstančiai. Nuo šios tragiškos nakties praėjo 70 metų.

 Šiam įvykiui paminėti gegužės 23 dieną 8b klasės mokiniai ir istorijos mokytoja G.Sudarienė uždegė atminimo žvakeles, padėjo gėlių ant traukinių bėgių, simbolizuojančių tremtį, tylos minute pagerbė žuvusiuosius.