Pranešimai

Akmenės rajono ir Joniškio ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinė diena

           Birželio 7 dieną rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai vyko į metodinę išvyką į Joniškį pas kolegas į „Saulės“ pagrindinę mokyklą.

           Mus pasitiko ir apie mokyklos gyvenimą papasakojo „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorius Tomas Armonavičius. Šios įstaigos istorija labai įdomi. Mokyklą sudaro keletas pastatų, sujungtų į vieną,  pastatytų skirtingais metais. 1936 m. buvo atidaryta Joniškio pradžios mokykla. 1944 metais į nuniokotą pastatą įsikraustė sovietinė armija.1946 metų vasarą vietinė valdžia mokyklos pastatą pavertė grūdų sandėliu.1946 metų rudenį mokykla buvo grąžinta mokiniams.1947 metais Joniškio pradžios mokykla tapo septynmetė, t. y. buvo įsteigta penktoji klasė.1950 metais išleido pirmąją septynmetės mokyklos laidą. 1954 metais mokykla buvo pertvarkyta į vidurinę ir pavadinta Joniškio 2-aja vidurine mokykla. Kasmet atidaroma nauja vyresniųjų mokinių klasė.1958 metais iš mokyklos išėjo pirmoji abiturientų laida. Joje buvo 22 abiturientai.1965 metais buvo pastatytas mokyklos priestatas.1978 metais atidarytas mokinių bendrabutis prie mokyklos. Jame gyveno 170 mokinių. 2004 m. rugsėjo 1 d. atidaryta lavinamoji klasė, kurioje ugdomi mokiniai, turintys intelekto, elgesio ir emocijų sutrikimų, judėjimo negalių. Nuo 2006 m. birželio 1 d. mokykloje veikia Dienos užimtumo centras. 2007 m. visuotiniu balsavimu mokyklai išrinktas „Saulės“ vardas ir Joniškio 2-oji vidurinė mokykla gavo naują vardą – Joniškio „Saulės“ vidurinė mokykla. 2007 m. pavasarį  su mokykla atsisveikino 50-oji (paskutinioji) abiturientų laida. 2009 m. atsisveikinta  su suaugusiųjų  klasių ugdytiniais. Nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. mokykla  keičia vardą, dabar ji vadinasi Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla ir ugdo 1-10 klasių mokinius. Dabar mokykloje mokosi apie 650 mokinių. Mokykloje taip pat yra Jaunimo klasės.

            Išklausius visą istoriją, direktorius mus pakvietė į ekskursiją po mokyklą: pademonstravo mokinių mėgstamas interaktyvias grindis, apsilankėme lavinamosiose klasėse, Dienos užimtumo centre, kuriame ugdytinių amžius iki 21 metų ir vyresni, vyriausiai ugdytinei 53 metai.

            Mus sužavėjo direktorius Tomas savo entuziazmu, jaunatviškumu, neišsenkančia energija, užsidegimu, meile savo darbui.

             Metodinės išvykos diena baigėsi ekskursija po Joniškį, kurią vedė „Saulės“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Rasa Vaitkienė. Mieste aplankėme Baltąją (Vasaros) ir Raudonąją (Žiemos) sinagogas, kurios skiriasi ne tik savo išore, bet ir vidumi. Gidas mums papasakojo jų istoriją, klausėme žydo giesmės įrašo. Sinagogos plačiai naudojamos visuomenės svarbių žmonių susitikimams, abiturientų išleistuvėms, ekskursijoms, Mokytojo dienos paminėjimams ir kt. Mūsų viešnagė baigėsi vasarišku pasivaikščiojimu po miestelį su Joniškio kolegomis.

 

Metodinio būrelio pirmininkė Audronė Vitkutė

 
Ankstesnės naujienos


Š.m. gegužės 24-25 dienomis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 1-4 klasių mokinius savo apsilankymu nudžiuginopareigūnė R.Vėlavičienė ir policijos bičiulis šuniukas Amsius.

...Mūsų mokyklos mokiniai jau antrą kartą mėgino savo jėgas Kings olimpiadoje. Rudens sesijoje dalyvavo 24 mokiniai. Pavasario sesijoje, kovo mėnesį, kvalifikaciniame etape dalyvavo jau 35 mokiniai iš 2-8 klasių...

Gegužės 24 dieną Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio” progimnazijos mokyklos mokiniai buvo supažindinti su Amerikiečių kultūra, tradicijomis ir sportu. Pas mus atvyko JAV ambasadorė Althey Cawley-Murphree iš Amerikos ambasados, įsikūrusios Vilniuje... 

KVIEČIAME į  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos MOKYKLINĖS UNIFORMOS DIENĄ!!! 

Tarptautinio kalbų konkurso KALBŲ KENGŪRA 2018 anglų kalbos programoje dalyvavo 46  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai...