Pranešimai

Triukšmavome prasmingai ir saikingai

                Jau antri metai  mūsų mokyklos „Savanorių klubas“, talkinant visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Gitanai Ribinskienei, organizuoja Tarptautinės kovos su triukšmu dienos paminėjimą. Savanoriai parinko nuotaikingus  patarimus apie triukšmą ir juos pakabino antrajame fojė. Gitana Ribinskienė parengė stendą apie triukšmo žalą žmogaus sveikatai.

                 Balandžio 11 dienos rytą visus mokyklos bendruomenės narius pasitikome su spalvingomis emblemomis, kurios ragino apriboti triukšmą. Kvietėme kiekvieną į judriąją pertrauką, kurią organizavome  po trijų pamokų mokyklos kieme. Mokyklos fojė bėgančioje eilutėje raginome mokinius ir visus mokyklos darbuotojus prisijungti prie mūsų iniciatyvos ir „patriukšmauti“ prasmingai. Po trijų pamokų susirinko gana gausus 5-8 klasių mokinių būrys, aktyviai dalyvavo mūsų pedagogai. Savanoriai pasveikino visus su  Kovos su triukšmu diena. Mokyklos sveikatos specialistė dar kartą susirinkusiems priminė, kaip triukšmas, o ypač ausinukai, kenkia sveikatai. Renginio vedėjai paragino visus įsivaizduoti sportines varžybas, kuriose dalyvauja klasiokai ir juos palaikyti, pateikė dar keletą situacijų, kurios sukėlė mokiniams teigiamas emocijas,  įrodančias, kad kartais triukšmas gali būti reikalingas. Vėliau savanoriai pakvietė visus pašokti Flesh Mobą ir tuo pačiu patriukšmauti prasmingai. Visos pertraukos metu savanoriai su triukšmo matuokliu matavo decibelus ir juos fiksavo. Rezultatus apibendrinome ir pateikėme lentelėje, su kuria gali susipažinti visa mokyklos bendruomenė.

                Kitų pertraukų metu savanoriai vedė apklausą apie triukšmą ir tylą. Apklausoje dalyvavo dauguma 5-8 klasių mokinių, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai. Suaugusieji nurodė, kad triukšme jaučiasi blogai, greit  pavargsta. Daugiau kaip pusė apklaustų mokinių teigė, kad skauda ar svaigsta galva, sunku susikaupti, nors atsirado ir tokių, kuriems patinka triukšmas, o ypač patiems jį sukelti. Mokinukams nepatinka tyla, nes ji migdo, jaučiasi nejaukiai, erzina, o vyresniuosius ji ramina, jaučiasi fantastiškai. Dauguma moksleivių nemano, kad triukšmas veikia jų mąstymą, tik keletas nurodė, kad sunku susikaupti, išgirsti. Suaugusiems irgi sunku susikaupti, tai  juos erzina, kenkia mąstymui. Paklausus apie ausinukų poveikį, nuomonės pasidalino perpus, o vyresnieji nurodė, kad kenkia sveikatai, nors buvo manančių, kad negarsus klausymasis nekenkia.

                 Po šios judriosios pertraukos savanoriai nutarė, kad reikia nors vieną pertrauką leisti muziką ir su šia iniciatyva kreipėsi į mokyklos vadovus. Sulaukėme palaikymo, liko tik organizaciniai reikalai.

„Savanorių klubo“ vadovė Roma Kleinienė 

 
Ankstesnės naujienos


Pavasario sesijos konkurse dalyvavo daugiau nei 25000 mokinių  iš 900 Lietuvos mokymo įstaigų.

Mūsų mokyklai suteiktas eTwinning mokyklos ženklelis “Programos “eTwinning” mokykla”

Testavimo tikslas – įvertinti kiekvieno mokinio individualius pasiekimus, suteikiant objektyvios informacijos mokiniams ir jų tėvams (globėjams, rūpintojams) apie jų vaikų mokymosi pasiekimus, rinkti grįžtamojo ryšio informaciją, formuoti mokytojų požiūrį į duomenis apie mokinių pasiekimus kaip svarbų šaltinį ugdymo kokybei gerinti.

Mūsų rajono trečiokai balandžio 3d. susirinko į Akmenės gimnaziją, dalyvauti diktanto rašymo konkurse ,,Rašau dailiai ir be klaidų‘‘.

Dalyvavimas tarptautiniuose eTwinning projektuose yra puiki galimybė mokiniams išbandyti savo anglų kalbos gebėjimus...