Pranešimai

BE PATYČIŲ 2018

         Ši veiksmo savaitė BE PATYČIŲ jau devintoji. Kovo 19-23 dienomis visa mūsų mokyklos bendruomenė šios akcijos metu įsijungė į veiklą. Mokiniams su mokytojais aptarė, kaip jie išaugo ir pasikeitė, kaip išmoko vertinti draugą ir draugystę, kaip išmoko padėti greta esančiam, kaip keitėsi klasės vaikų santykiai ir visus kilusius klausimus.

         Šią savaitę mokiniai dalyvavo įvairiose paskaitose: „Mokinio dienos režimas“, „Pareigos+teisės=Atsakomybė“, renginyje „Šiandien mano draugas būsi TU“, projekte „Ne vardas puošia žmogų, bet žmogus vardą“, mokiniai su mokytojais, svečiais peržiūrėjo įvairiausius filmus, juos aptarė. Mokykloje taip pat vyko Karjeros diena, Vandens diena, Teisinių žinių diena, Skaitytojo diena, Tėvų diena. Akcijos metu sulaukėme daug svečių iš įvairių institucijų: Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisto A.Klišausko, visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės G.Ribinskienės, Policijos komisariato bendruomenės pareigūnės R.Vėlavičienės, Ventos regioninio parko direkcijos specialisto J.Teišerskio, kinologo Sauliaus Ž., prokuroro S.Bružo, probacijos skyriaus specialisto M.Šimkaus, psichologo-lektoriaus V.Arvasevičiaus. Taip pat vieno renginio metu buvo apdovanota lankstinuko kūrimo konkurso „Nenusigręžk nuo draugo“ nugalėtoja 8b klasės mokinė V.Brazaitė. Konkurso organizatorius Visuomenės sveikatos biuras  lankstinukų padovanojo mokyklai.

          Akcijos iniciatorės „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis sako: „Tikėtis sumažinti patyčių mastą galime tiktai daug metų nuolatos ir kasdien dirbdami: taikydami pasaulyje pripažintas prevencines programas mokyklose, mokydami mokytojus tinkamai reaguoti į patyčias, skatindami aktyviau į patyčių situacijų sprendimą įsitraukti tėvus ir kviesdami plačiąją visuomenę nepritarti patyčių apraiškoms.“ Mes visi pastoviai turime veikti, kad patyčių mažėtų  mūsų mokyklose, kiemuose, viešoje ir privačioje erdvėje.

 

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos socialinė pedagogė Audronė Vitkutė
Ankstesnės naujienos


Kovo 2 d. Šiaulių universitete surengta jau XVIII-oji tarptautinė konferencija

Kovo 22d. bibliotekoje vyko  jau tradicine tapusi Skaitytojo diena. Jau šešti metai organizuojama pagerbimo šventė mokiniams, kurie per metus laiko perskaito daugiausiai knygų. Kasmet renkami vis nauji mokiniai. Šventės tikslas- skatinti skaityti, turiningai laiką leisti bibliotekoje, pažinti, atrasti, domėtis.

Trečią kartą mūsų mokykloje svečiavosi  vienintelis Lietuvoje specializuotas (nariuotakojų) zoologijos sodas insektariumas. Parodą aplankė apie 260 mokinių.

Jau antri metai, kai mūsų mokykla dalyvauja socialiniame projekte taikai ir vienybei Žemėje  „Apkabinkime Žemę“.

2018 m. kovo 12 dieną mūsų mokykloje vyko renginys „Protų mūšis“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Renginyje dalyvavo 7-8 klasių mokinių komandos, Akmenės ir Papilės Jaunųjų policijos rėmėjų komanda.