Pranešimai

Šimtmečio programavimo valanda įvyko!

            Šimtmečio programavimo valanda“ vyko daugiau nei 50 Lietuvos bibliotekų ir mokyklų: Marijampolės, Ignalinos, Plungės, Panevėžio, Jurbarko, Molėtų Švenčionių Kauno rajono ir kitose šalies viešosiose bibliotekose. Sumanumo reikalaujančius uždavinius iš viso sprendė daugiau nei 5000 mūsų šalies vaikų. Pasaulinė iniciatyva „Hour of Code” kartą per metus vienai valandai suvienija virš 100 milijono pasaulio vaikų.

           „Šimtmečio programavimo valanda” tapo integruota virtualia Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka visiems 6-14 metų vaikams, kurie Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu sprendė modernios Lietuvos istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų.

            Smalsūs mūsų progimnazijos 2- 4 klasių mokiniai  taip pat dalyvavo Šimtmečio iniciatyvų konkurso projekte, pasaulinės „Hour of Code“ iniciatyvos renginyje – „Šimtmečio programavimo valanda“. Jaunieji kūrėjai buvo pakviesti į Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ mokyklos biblioteką. Čia organizatoriai galėjo pajusti mokinių pergalės nuotaikas, kada  pavyko padėti  plaukikei R. Meilutytei laimėti aukso medalį ar sėkmingai pirmąkart  perskristi  Atlantą su pilotais S. Dariumi ir S. Girėnu; nusipirkti didelį šakoti ar sušokti kartu su šokėjais „Suk suk ratelį, suk į vieną pusę“... Jaunieji programuotojai įsiminė nuorodas ir teigė, kad namuose bandys užduotis atlikti ir ne kartą.

Pabandykite  ir Jūs!  programavimovalanda.lt
 

Pradinių klasių mokytoja Rūta Zaveckienė

Raskite mus facebook!
 
Ankstesnės naujienos


 Šiandienos gyvenimas mokytojams meta daugybę iššūkių. Inovatyvių technologijų gausa, naujos mokinių kartos verčia ir mokytojus nestovėti vietoje, nuolat mokytis, ieškoti naujovių mokymo procesui įvairinti, tobulėti.

Akmenės rajono savivaldybėje organizuotas jaunimo idėjų konkurso „Keliauju po Akmenės kraštą“ tikslas - skatinti jaunimą geriau pažinti savo gimtąjį kraštą ir jį populiarinti, pristatant išskirtines turizmo maršrutų idėjas, unikalias edukacines programas,  o taip pat siekiant skatinti jaunimo iniciatyvas ir kūrybiškumą.

  „Saulėtekio“ progimnazijos  7c klasės mokiniai:  Karolina Grigaitė, Bernardas Naumovas, Emilija Tomkevičiūtė lapkričio  15 dieną dalyvavo Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos prevencinėje savaitėje  „Mes prieš žalingus įpročius“.

  Ugdymo karjerai tikslas – veiksmingai ugdyti ir sudaryti sąlygas visiems mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas,  palaikyti mokinius,  jiems kuriant, pažįstant  ir realizuojant save.

  Lapkričio 17d. „Saulėtekio“ progimnazijos kvadrato būrelio komanda išvyko į Kairių pagrindinę mokyklą rungtyniauti zoninėse kvadrato varžybose.