BALANDIS - VILJAMO ŠEKSPYRO MĖNUO

BALANDIS  -  VILJAMO  ŠEKSPYRO  MĖNUO

Balandžio 23-ioji   - ypatinga diena anglams, nes tai Anglijos globėjo šv. Jurgio diena. Kartu tai ir vieno svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų, dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro (1564 – 1616)  gimimo diena. Manoma, kad jis ir mirė tą pačią dieną, tad šiemet sukanka 400 metų nuo jo mirties. Kaip įžymiojo Avono dainiaus atminimą pagerbsime Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje?

• Susipažinsime su Anglijos globėjo  šv. Jurgio dienos tradicijomis ir Anglijos nacionalinio poeto V.Šekspyro biografija bei kūryba.

• Balandžio 21 d. surengsime Raudonosios Rožės, Anglijos simbolio, dieną.

• Improvizuosime V.Šekspyro portreto ir kūrybos tema per integruotas dailės ir anglų kalbos pamokas 5-8 klasėse.

• Klausysimės Šekspyro laikų renesanso ir ankstyvojo baroko muzikos per integruotas muzikos ir anglų kalbos pamokas 7  klasėse.

• Nagrinėsime V. Šekspyro kūrinį  “Romeo ir Džiuljeta” lietuvių kalbos pamokose 8 klasėse.

• Prisiminsime tai, kuo garsėjo Anglija 16 amžiuje, ir Tiudorų valdymo laikus per istorijos pamokas 6 ir 8 klasėse.

• Jaunesnėse klasėse susipažinsime su šv.Jurgio simbolika, V.Šekspyro portretu ir „Gaublio“ teatru.

• Vyresnėse klasėse rengsime viktorinas apie V.Šekspyro gyvenimą ir kūrybą, sužinosime, kokius populiarius anglų kalbos žodžius jis sukūrė, kokius Šekspyro laikų posakius  anglai ir dabar  vartoja.

• Balandžio 25 d. išrinksime geriausią V.Šekspyro  žinovą aštuntoką netradicinėje anglų kalbos pamokoje „Kviečiame angliškos arbatos“.

• Spręsime kryžiažodžius apie V.Šekspyro pjeses, žiūrėsime filmus ir patys vaidinsime.

• Surengsime gražiausių mokinių darbų apie V.Šekspyrą parodėles mokykloje,  bibliotekose ir anglų kalbos kabinetuose.

• Susipažinsime su V.Šekspyro biografija ir kūryba stenduose bei parodose mokyklos bibliotekose.

• Apdovanosime aktyviausius VILJAMO ŠEKSPYRO MĖNESIO dalyvius.

Taigi, balandžio mėnesį nuobodu nebus. Prisijunk ir Tu!

VILJAMO ŠEKSPYRO MĖNESIO rengėjai

(anglų kalbos ir kitų dalykų mokytojos bei bibliotekos darbuotojos)

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris – lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

AČIŪ Žemei už medį, už paukštį, už gėlę, už upes, ežerus.

Kovo 9 dieną šeštokai ir penktokai rinkosi aktų salėje  į atvirą integruotą matematikos ir gamtos ir žmogaus pamoką ,,Velykų belaukiant".

Šiaulių universiteto bibliotekoje kovo 4 dieną vyko XVI tarptautinė konferencija  „Mokinių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“, kurią organizavo Šiaulių Simono Daukanto gimnazija ir Šiaulių Universitetas.

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas pakvietė mūsų mokyklos 7a klasės mokinį Paulių Janušauską su KALBŲ KENGŪROS 2015 Lyderių turo nugalėtojų grupe  2016 m. birželio 2-5 d.  apsilankyti Vokietijos sostinėje Berlyne.