Pranešimai

Savaitė „BE PATYČIŲ“ 2016

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ 2016

    Labai džiaugiamės, kad jau septintus metus mūsų mokykla,Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija, aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ vyksmą. Šiais metais dalyviai įvairių renginių metu diskutavo su savo bendruomene apie patyčias ir jų prevenciją. Mokykloje penkias dienas vyko projekto renginiai, skatinantys nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos.

    1-4 klasių mokiniai turėjo daug veiklos: kūrė plakatus,,Aš žaidžiu“, ,,Nedaryk kitiems to, ko nenorėtum, kad tau darytų“; dalyvavo kūrybiniuose projektuose ,,Aš kuriu“, ,,Draugystės juosta“; ,,Aš augu“ (rezultatas - piešinys ,,Kuo užaugęs būsiu?“).Užsiėmimo ,,Aš bendrauju“ metu susitiko su jaunaisiais policijos rėmėjais o ,,Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ užbaigė dainomis, šokiais, žaidimais.

     1-8 klasėse vyko šie užsiėmimai: „Nariuotakojai mokykloje“ (su paroda supažindinti atvažiavo Palangos zoologijos sodo insektariumo specialistai); Skaitytojo diena mokyklos bibliotekoje (renginio metu pagerbti aktyviausi skaitytojai); diskusija „Ar lengva būti paaugliu?“ (vadovavo PPT psichologė A. Kazlauskaitė);Karjeros diena– mokiniai susitiko su Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus moksleiviais ir Telšių komisariato kinologu; Žemės dieną vyko akcija „Nesumindyk vabzdžio!“ mokykla pasipuošė pačių mokinių gamintais vabzdžiais. Atvykę svečiai –Jaunieji policijos rėmėjai, policijos komisariato specialistai E.Kvedarienė, R.Dainius, probacijos tarnybos specialistas M.Šimkus, prokuroras S.Bružas –vedė pamokas mokiniams aktualiomis temomis, diskutavo jiems rūpimais klausimais.

    Šiemet „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ metu skatintas aktyvus vaikų ir suaugusiųjų dialogas sprendžiant patyčių situacijas, vykstančias tiek „realioje“, tiek „virtualioje“ erdvėje.  Mes kviečiame vaikus pasakoti apie patiriamas arba stebimas patyčias suaugusiam, kuriuo jie pasitiki. Taip pat norime paskatinti suaugusius žmones rimtai reaguoti į patyčias nepriklausomai nuo to, kur jos vyksta, ir rodyti tinkamą pavyzdį.

Daugiau nuotraukų

Socialinė pedagogė metodininkė
Audronė Vitkutė

 

 
Ankstesnės naujienos


Š. m. vasario 29 – kovo  4 dienomis ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos  pradinėje mokyklėlėje vyko ,,Sporto savaitė‘‘. Kiekvieną šios savaitės dieną lydėjo veikla susijusi su sportu.  Tikslas – atkreipti dėmesį į judėjimo svarbą žmogaus sveikatai, paskatinti sportuoti ir domėtis įvairiomis sporto šakomis, parodyti, kad sportas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas.

Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinukai, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 14-18 dienomis dalyvavo,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijavo ,,Vaikų linija“. Pagrindinis jos tikslas – smurto ir patyčių prevencija.

Vos prieš keletą dienų Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko smagus renginys. Mokykloje apsilankė keleto profesijų atstovai, pristatė jas ir atsakė į kilusius klausimus.

Neseniai pirmokams prabėgo 100 mokslo dienų mokykloje.

Kovo 10-ą dieną mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo konkurse "Lietuvos istorijos žinovas".