Pranešimai

Pradinių klasių mokinių veiksmo savaitė Be patyčių 2016

,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“

 

Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinukai, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 14-18 dienomis dalyvavo,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijavo ,,Vaikų linija“. Pagrindinis jos tikslas – smurto ir patyčių prevencija.

Mokiniai savaitės metu buvo įtraukti į įvairias veiklas bei renginius.

Pirmą akcijos dieną vaikai žaidė stalo žaidimus, o taip pat klasės kūrė plakatą ,,Nedaryk kitiems to, ko nenorėtum, kad tau darytų“. Mokinių darbeliai buvo įdomūs, vaizdingi, nes tema jautri ir aktuali progimnazijos mažiesiems.

Antrą dieną ,,Aš kuriu“ mokiniai dalyvavo kūrybiniame projekte ,,Draugystės juosta“, kurios metu rašė ant spalvotų lapelių gražius žodžius, išreikšdami požiūrį į draugystę, bendravimą. Pirmokai, antrokai kūrė atvirutę, sveikinimą draugui. Trečiokai, ketvirtokai piešė komiksą ,,Kaip užkirsti kelią patyčioms?“, rašė mergaitei, iš kurios šaiposi vaikai, laišką.

Trečią dieną ,,Aš augu“ vyko susitikimas su Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus moksleiviais bei Telšių komisariato kinologu T.Taurinsku. Pirmų, antrų klasių mokiniai piešė piešinį ,,Kuo užaugęs būsių?“.

Ketvirtą dieną ,,Aš bendrauju“ trečių, ketvirtų klasių vaikai susitiko su jaunosiomis policijos rėmėjomis ir policijos komisariato specialiste E.Kvedariene, kurios pravedė pamokėlę tema ,,Patyčios“. Klasių valandėlių metu mokytojos su mokiniais aptarė draugų patyčias internetiniame tinklalapyje. Supažindino ir patarė vaikams kaip saugiai elgtis su išmaniosiomis technologijomis.

Penktą dieną Žemės dienos renginyje pasidžiaugėme veiklos rezultatais, pagyriau ir apdovanojau klases padėkos raštais už dalyvavimą ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

 Ši savaitė netapo tik žodžiais. Džiugu, kad dalyvavo visa pradinių klasių bendruomenė, kuri visą savaitę nuoširdžiai įsijungė į kūrybinę veiklą, o svarbiausia, kad mokiniai suvokė didžiąsias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.

Socialinė pedagogė Vilija Šnarienė
Ankstesnės naujienos


Vos prieš keletą dienų Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko smagus renginys. Mokykloje apsilankė keleto profesijų atstovai, pristatė jas ir atsakė į kilusius klausimus.

Neseniai pirmokams prabėgo 100 mokslo dienų mokykloje.

Kovo 10-ą dieną mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo konkurse "Lietuvos istorijos žinovas".

Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ planas 1-4 ir  5-8 klasėms.