Pranešimai

Pamoka ,,Velykų belaukiant“

Atbudus pavasariui, sugrįžus paukščiams, švenčiame gražiausią pavasario šventę Velykas. Ši šventė krikščioniška, tačiau pagrindinis simbolis - margutis- ir pagoniškais laikais buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu.

Kovo 9 dieną šeštokai ir penktokai rinkosi aktų salėje  į atvirą integruotą matematikos ir gamtos ir žmogaus pamoką ,,Velykų belaukiant". Salė buvo papuošta mokinių margintais matematiniais velykiniais popieriniais margučiais.

Integruota pamoka  prasidėjo 6c klasės mokinių nuotaikinga zuikučių pasaka ir linksmu šokiu. Palinkėjo zuikučiai visiems smagių Velykų, baltų pyragų ir kiaušinių margų.

Apie Velykų papročius, apie verbas, apie margučių spalvų reikšmes, apie ženklų ir spalvų simbolines reikšmes,  supažindino mokytoja Ilona Paleckienė ir 6b klasės mokinės Vasarė Brazaitė ir Karolina Škultinaitė. Mokiniai sužinojo, kaip mūsų protėviai margino kiaušinius, ruošėsi Velykų šventei. Išgirdo pasakojimą, kad kiaušiniai marginami ne tik vašku, bet ir dekupažu, vėlimu, skutinėjimu, taip pat dažomi įvairiais augalais, bei medžių žieve.

Matematikos mokytoja R. Rudienė mokiniams pateikė velykinių matematinių užduočių. Atlikę matematinius veiksmus, išsprendę lygtis, užrašę nelygybes ir jų sprendinius visi kartu išsiaiškino, kad Velykos visada būna ne anksčiau kaip kovo 22 dieną ir ne vėliau kaip balandžio 25 dieną. Atsakę į tekstinių uždavinių klausimus, sužinojo, kad šiemet Velykos kovo 27 dieną. Teko išspręsti ir daugiau tekstinių uždavinių apie artėjančias šventes.

Mokiniai  savo žinias  pasitikrino dalyvaudami viktorinoje ,,Ką žinau apie Velykas", atsakinėjo į ,,Linksmosios matematikos“  klausimus. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika.

Pamoka ,,Velykų belaukiant“ buvo įdomi ir visiems patiko. Manome, kad įgytos žinios bus  pritaikytos marginant margučius namuose ir rengiantis Velykų šventei.

 

R. Rudienė, matematikos mokytoja,

I. Paleckienė, gamtos ir žmogaus mokytoja.

 

 


 

 
Ankstesnės naujienos


Šiaulių universiteto bibliotekoje kovo 4 dieną vyko XVI tarptautinė konferencija  „Mokinių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“, kurią organizavo Šiaulių Simono Daukanto gimnazija ir Šiaulių Universitetas.

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas pakvietė mūsų mokyklos 7a klasės mokinį Paulių Janušauską su KALBŲ KENGŪROS 2015 Lyderių turo nugalėtojų grupe  2016 m. birželio 2-5 d.  apsilankyti Vokietijos sostinėje Berlyne.

Jau septintus metus mūsų mokykla,Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija, aktyviai įsijungia į „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ vyksmą. Mokykloje penkias dienas vyko projekto renginiai, skatinantys nepamiršti draugiško ir pagarbaus bendravimo, tolerancijos.

Š. m. vasario 29 – kovo  4 dienomis ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos  pradinėje mokyklėlėje vyko ,,Sporto savaitė‘‘. Kiekvieną šios savaitės dieną lydėjo veikla susijusi su sportu.  Tikslas – atkreipti dėmesį į judėjimo svarbą žmogaus sveikatai, paskatinti sportuoti ir domėtis įvairiomis sporto šakomis, parodyti, kad sportas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas.

Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinukai, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 14-18 dienomis dalyvavo,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijavo ,,Vaikų linija“. Pagrindinis jos tikslas – smurto ir patyčių prevencija.