Pranešimai

Netradicinio ugdymo diena

 

   Mokykla vaiko gyvenime yra pirmasis laiptelis į socialinį savarankišką pasaulį. Čia ne tik įgyjamos žinios, bet ir ugdoma vaiko asmenybė. Mokinių apklausos, moksliniai tyrimai rodo, kad mokiniams nelabai patinka tradiciškai vedamos pamokos, nes toks dėstymas vienodas, nuobodus. Dabartinės mokymo programos sudaro galimybę taikyti naujoviškus metodus, kurie skatina mokinių savarankiškumą, loginį mąstymą, aktyvų dalyvavimą ugdymo procese. Šiandienos mokyklai rūpi ugdyti visapusišką žmogų, o ne vien perteikti žinias.

   Vienas iš netradicinio ugdymo metodų – užmokyklinių užduočių metodas. Tai metodas, įgalinantis pamoką vesti ne įprastinėje klasės aplinkoje, o už jos ribų. Metodo tikslas – mokymo žinias pajusti realiame gyvenime, patirti grupės solidarumo jausmą, ugdyti poreikį tyrinėti aplinką. Matydami ir suprasdami netradicinio ugdymo naudą, mokytojai rengia tokias pamokas.

    Išanalizavusios pradinio ugdymo  programą mokytojos R. Zaveckienė,  S. Gadžij ir L. Burgienė pakvietė savo mokinukus į netradicinio ugdymo dieną. Pamokos vyko Panevėžyje. Kelionės darbotvarkė ir lankomi objektai buvo numatyti taip, kad mokiniai įgytų kuo daugiau žinių ir pajaustų malonumą.

   Pažintis prasidėjo nuo edukacinės programos ir spektaklio „Saulės spindulėlis“ Panevėžio Lėlių vežimo teatre. Po spektaklio vaikai buvo supažindinti su teatro istorija ir čia gyvenančiomis lėlėmis. Mokiniai patys galėjo pabūti artistais ir mokėsi lėlių valdymo meno.

   Toliau keliavome į Gamtininkų centrą. Vaikai galėjo paliesti, paglostyti čia esančius gyvūnus. Visus labiausiai nustebino kalbantis kranklys, kuris geba pasakyti keletą žodžių, o atsisveikinant ištarė „Ate“.

   Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko meninio stiklo dirbtuvės „Glasremis“. Vaikai pamatė iš kur ir kaip gimsta stiklas, pasigrožėjo pagamintais stiklo gaminiais.

   Lietuvoje vis dar gilios liaudies tradicijos, todėl negalėjome neaplankyti Linų muziejaus įsikūrusio Stultiškių malūne. Pirmajame aukšte vaikai patys galėjo minti, brukti, šukuoti linus. Antrajame aukšte – jau iššukuotų linų paroda. Čia pat stovi vytuvas, verpimo ratelis ir audimo staklės. Trečiajame aukšte dirbinių iš lino paroda: raštuotų staltiesių bei rankšluosčių kolekcija. Mokiniai netgi susipažino su senoviniais daiktais, tokiais kaip geldos, ližės, svertuvai. Šiame malūne vaikai pasiėmė daug žinių apie senojo kaimo buitį, darbus.

   Prieš ilgą kelionę namo taip norėjosi pabūti gamtoje. Todėl nuvykome į Pašilių stumbryną, kur auginami stambiausi Europos gyvūnai – Lietuvos stumbrai. Šiais girių galiūnais galėjome gėrėtis nuo dengtos pakilos – apžvalgos aikštelės. Iš arti stebėjome kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

   Sakoma „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“. Tokią galimybę turėjo   2a, 3b, 3c, 4a mokiniai. Mokiniai dėkingi už finansinę paramą ir mokytojoms lydėjusioms juos kelionėje.

                                                                               

     Pradinių klasių mokytoja Lijana Burgienė

 
Ankstesnės naujienos


…skirtos tik geriems darbams…

Kviečiame į naujųjų mokslo metų atidarymo šventę.

AIESEC kalbų stovykla “Summer Language Camp”.

Kviečiame visą mokyklos bendruomenę susipažinti su 8 kl. mokinių standartizuotų testų rezultatais.

Kviečiame visą mokyklos bendruomenę susipažinti su 4 kl. mokinių standartizuotų testų rezultatais.