Konkursai

Žinių konkursas „Mano mokyklai – 50“

M. Petokaičio nuotraukoje: nugalėtojų komanda „Istorikai 007“ apdovanoti ir laimingi po konkurso.

 

Žinių konkursas „Mano mokyklai – 50“

   Niūriausiu metų laiku, kai lauke apsiniaukę ir šalta, mokiniams ir mokytojams yra pats darbingiausia metas. Galima susikaupti prie mokslo: vadovėlių ir kitų informacijos šaltinių. Jau dešimt metų lapkričio mėnesį  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje yra organizuojami „Eruditų“ konkursai gabiems mokiniams. Konkursas per tiek laiko įgijo populiarumą ir yra laukiamas mokyklos bendruomenės. Visada jis vykdavo atskiroms klasių grupėms, o šiemet, akcentuodami mokinių mokymąsi bendraujant ir bendradarbiaujant, organizavome komandinį konkursą. Kiekvieną komandą sudarė po vieną ketvirtos, penktos, šeštos, septintos ir aštuntos klasės mokinį. O ir konkurso tema buvo išskirtinė ir visus vienijanti – „Mano mokyklai – 50“. Ateinančių metų vasario 4 dieną „Saulėtekis“ (buvusi II vidurinė mokykla) švęs garbingą jubiliejų.

   Didelei šventei ruošiamės iš anksto. Mokiniai studijavo mokyklos istoriją ir išrinko iš kiekvienos klasės patį geriausią šios srities žinovą. Metus ar aštuonerius pasimokius mokykloje, penkiasdešimtmetis atrodo labai įspūdingas laiko tarpas. Iš tikrųjų per tiek metų keitėsi mokyklos statusas, pasikeitė mokytojų kartos, kūrėsi tradicijos, pasiekta nemažai laimėjimų, išauginta puikių mokinių, kurie žymūs ne tik Akmenės rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Tad pasidomėti eruditams buvo kuo. Konkursą pradėjome mokyklos daina, vienijančia mūsų bendruomenę jau 20 metų, nes sukurta buvo mokyklos trisdešimtmečiui. Mokiniai atsakinėjo į viktorinos  klausimus, vardijo mokyklai svarbias datas, sprendė kryžiažodžius. Sunkiausia užduotis buvo atpažinti mokyklos „istorines asmenybes“ iš jaunystės nuotraukų. Pasirodo, gyvenimas keičia žmones. Sėkmingiausiai visus sunkumus įveikė ir nugalėjo komanda, pasivadinusi „Istorikai 007“.  Ji per penkis konkurso turus surinko daugiaisiais taškų. Komandą sudarė ketvirtaklasė Elzė  Lagaunikaitė, 5a klasės mokinys Arnas Liniauskas, Vilius Kazalupskis iš 6a (jau ne pirmą kartą tapęs eruditu ), Jovilė Dagelytė iš 7b bei Emilija Gudaitė iš 8d klasės.

   Darbo turėjo ir sirgaliai: jie ne tik sirgo už savo klasės draugus, bet ir rašė komplimentus bei palinkėjimus mokyklai. Smagu, kad vaikai nepagailėjo gerų žodžių savo antriesiems namams. Konkurso viešnia buvo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Andromeda Makselienė, mūsų mokyklos auklėtinė. Ji trumpai pasidalijo mintimis apie mokyklą ir sakė, kad jai visada smagu joje lankytis.

   Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti mokyklos padėkos raštais, o nugalėjusios komandos vaikai gavo dovanų  ne tik padėkos raštą, bet ir po vertingą knygą, kuri dar labiau išplės jų akiratį ir praturtins naujomis žiniomis.

   Konkursą organizavo mokyklos Vaiko gerovės komisija, kuriai rūpi ne tik nuolatinės pagalbos  ir dėmesio reikalaujantys vaikai, bet ir gabieji. Pastarieji ir davė startą mokyklos penkiasdešimtmečio paminėjimui.

                                                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
 Vanda Sobenkienė 
Ankstesnės naujienos


Anglų kalbos edukacinio konkurso „Olympis 2015 – Rudens sesija“ apžvalga.  Konkurse dalyvavo daugiau nei 32 tūkstančiai mokinių iš 934 Lietuvos  mokymo įstaigų.

Sausio 19-ą dieną „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko jau tradicija tapęs Meninio skaitymo konkursas.

Konkurso tema „ Parašyk laišką sau – 45-erių  metų žmogui“.

Spalio 8 dieną vyko  viktorinos „Pažink saugomas teritorijas 2015“ rajoninis turas.

Anglų kalbos edukacinio konkurso Olympis 2015 rezultatų apžvalga.