Aktualijos

Kur mokiniai žaidžia lakrosą?

Kur mokiniai žaidžia lakrosą?

 

          Kas sieja Regbio miestą ir Naująją Akmenę?  Kokius sportinius žaidimus per kūno kultūros pamokas žaidžia britų ir amerikiečių moksleiviai? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų su sportu susijusių klausimų 6a klasės mokiniai ieškojo per dvi integruotas anglų kalbos ir  kūno kultūros pamokas „Sportiniai žaidimai“ (mokytojos L. Balčiūnienė ir L.Štutienė).      

          Kad geriau suprastų mokomojo filmo apie regbį turinį anglų kalba, pirmiausia mokiniai kūno kultūros pamokoje išsiaiškino, kuo skiriasi futbolas, amerikietiškas futbolas ir regbis. Juk regbis mūsų šalyje nėra gerai žinomas. Į pamokas Aras Rimkus atsinešė iš JAV atvežtą regbio kamuolį, o Greta Žikaraitė paruošė skaidres apie žaidimo istoriją ir taisykles.  Po to per anglų kalbos pamoką mokiniai  stebėjo filmuką ir sėkmingai atliko žodyno, sakytinio teksto suvokimo ir gramatikos  užduotis. Per kitą kūno kultūros pamoką jie susipažino su įvairiais sportiniais žaidimais, kuriuos mokiniai žaidžia per kūno kultūros pamokas Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Keli žaidimai populiarūs ir Lietuvoje, bet didžioji dauguma visai kitokie. Mokiniams buvo įdomu išmokti mesti neįprastą ovalų regbio kamuolį, pasvaidyti anglų mokyklose populiaraus žaidimo lėkščiasvydžio lėkštę frisbį.  Na, o amerikietiško futbolo kamuolį, beisbolo pirštinę su kamuoliuku, lakroso įrangą (raketlazdes, kietą kamuoliuką bei veido apsaugos priemones) kūno kultūros pamokoms paskolino istorijos mokytoja G.Sudarienė, kurios dukra Goda prieš kelerius metus mokėsi JAV ir  ten žaidė šiuos žaidimus savo mokykloje. Ji atgabeno ir visai Lietuvoje nežinomo žaidimo lakroso mokyklinės komandos nuotrauką. Ką reiškia mokyklose populiarių žaidimų su kamuoliu pavadinimai softbolas, netbolas ir t.t., mokiniai toliau nagrinėjo anglų kalbos pamokose. Juk anglai pasauliui padovanojo daugybę sporto terminų, kurie ilgainiui prigijo įvairiose kalbose kaip tarptautiniai žodžiai. O bene labiausiai mokinius nustebino kūno kultūros pamokos namų darbas, kurį reikėjo atlikti lietuvių ir anglų kalbomis, remiantis latviškais sporto šakų pavadinimais.

          Integruotose pamokose mokiniai ne tik remiasi žiniomis, įgytomis per skirtingų mokomųjų dalykų pamokas, bet kartu šias žinias įvairiais būdais gilina ir plečia. Tai skatina mokymosi motyvaciją, kuri yra viena iš svarbiausių sėkmingo mokymosi sąlygų. Šios kelios tarpdalykiniais ryšiais paremtos pamokos pagilino šeštokų žinias apie skirtingų šalių kalbas ir sporto kultūrą.

 

Kūno kultūros mokytoja metodininkė Lina Štutienė


 

 
Ankstesnės naujienos


  2016 m. balandžio 6 dieną Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje 5-ų klasių mokiniai dalyvavo pamokėlėse, kurių tema  — „Vaiko konstitucijos pristatymas ir įteikimas“.

Kovo 14 dieną mūsų mokykloje svečiavosi vienintelė per Lietuvą keliaujanti nariuotakojų ekspozicija ir jos neįprasti gyvūnai.

Nekentėk patyčių vienas!

2016 m. vasario 26 d. „Saulėtekio“ progimnazijoje organizuojama TĖVŲ DIENA.

Ką svarbu žinoti apie lošimų sukeliamą priklausomybę?  Kodėl paaugliai  lošia? Kokius lošimo būdus dažniausiai renkasi paaugliai? Ką  paaugliui svarbu žinoti apie azartinius lošimus?