Aktualijos

Stalo tenisininkės varžėsi Slovakijoje

 

    2015 m, kovo 6-8 dienomis Malacky mieste vyko 5-tasis atviras Slovakijos mini jaunučių (2002 m.) stalo teniso čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš Vokietijos, Izraelio, Lenkijos, Ispanijos, Vengrijos, Lietuvos, Serbijos, Čekijos, Anglijos, Slovakijos ir kitų valstybių. Šiame čempionate dalyvauja pajėgiausi šalių sportininkai. Džiaugiamės, kad atstovauti Lietuvą buvo pakviestos Akmenės rajono stalo tenisininkės Gabrielė Strodomskytė ir Karolina Kuznecova.

    Šiame čempionate vyko komandinės, asmeninės ir dvejetų varžybos.

    Asmeninėse varžybose dalyvavo 44 mini jaunutės. Neblogai sekėsi Gabrielei, kuri žaisdama B pogrupyje 3:1 laimėjo prieš izraelietę Nikol Ivanov ir ši pergalė ją atvedė tarp stipriausių 32 žaidėjų. Atkrentamosiose varžybose Gabrielė žaidė su vengre Lilla Sos, kuriai pralaimėjo 0:3 ir baigė asmenines kovas. Karolina žaidė A pogrupyje, kuriame 0:3 pralaimėjo prieš vokietę Viola Blach ir slovakę Jana Terezkova. Žaisdama mažajame finale, dėl patekimo į pusfinalį, Karolina 1:3 pralaimėjo prieš izraelietę Lenka Dzurovą. Asmeninėse varžybose prizininkais I vietą laimėjo vengrė Helga Dari, II vietą – lenkė Sonia Gendera, III vietas – vengrė Anita Drabant ir slovakė Zuzana Pekova.

    Dvejetų varžybose dalyvavo 22 poros, kurios žaidė vieno minuso sistema išaiškinant 1-4 vietas. Karolino sir Gabrielės dvejetas pirmajame rate 0:3 pralaimėjo prieš izraelietės Lilla Sos ir vengrės Noemi Farkas porą ir baigė kovas.

    Komandinėse varžybose dalyvavo 21 komanda. Karolina ir Gabrielė atstovavo Lietuvos „D“ komandą, Mergaitės 0:3 pralaimėjo prieš Vokietijos „TTVN“ komandą ir minimaliu skirtumu 2:3 (pirmaudamos 2:0 komandiniu rezultatu) pralaimėjo prieš Slovakijos „TTC INTERSPEAD Nove Zamky“ komandą. Laimėjusios prieš slovakes, mūsiškės būtų prasibrovusios tarp stipriausių 14 komandų, tačiau sporte didelį vaidmenį atlieka sėkmė, kurios šį kartą pritrūko. Komandinėse varžybose nugalėjo vengrės, II vietą laimėjo slovakės, III vieta pasidalino Lietuvos „A“ ir Lenkijos rinktinės.

    Kelialapis į šias varžybas bei atstovavimas Lietuvą Europoje jau yra didelis pasiekimas. Karolina ir Gabrielė dar yra jaunos sportininkės, joms viskas dar prieš akis, todėl norėčiau, kad jos nenuleistų rankų, o dar atkakliau siektų sportinių aukštumų. Svarbu yra tai, kad laiko dar yra, reikia tik tvirto apsisprendimo kuriuo keliu eiti. Šis čempionatas suteikė mergaitėms daug pamokų, jos pamatė kaip atrodo Europos lygio profesionalus stalo teniso gyvenimas ir pats žaidimas. Viliuosi, kad šios pamokos atneš daug naudos ateičiai.

    Didelis ačiū Akmenės rajono sporto centrui, kuris prisidėjo prie šios kelionės išlaidų bei mergaičių tėveliams už pasitikėjimą, išleidžiant jų atžalas į tolimą kelionę bei ženklią finansinę investiciją į savo vaiką. Dėkoju Lietuvos jaunučių mergaičių rinktinės trenerei Jolantai Prūsienei, kuri pasitikėjo mūsų krašto mergaitėmis ir suteikė profesionalių stalo teniso žinių.

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso treneris Kęstutis Barauskas

Straipsnis  ir  nuotraukos iš svetainės http://mazojirakete.com/stalo-tenisininkes-varzesi-slovakijoje/
Ankstesnės naujienos


Vasario 19 d. 6b klasės mokiniai susirinko į klasės valandėlę skirtą ugdymui karjerai. 

Saugaus interneto tyrimo rezultatai.

SVEIKINAME respublikinių varžytuvių “Tautosakos malūnas – 2015”  I-osios vietos nugalėtojas -  folkloro kolektyvo “Šarkutis” mergaites  Elzę, Emą, Ievą, Akvilę, Aušrinę, Augustę bei jas ruošusią mokytoją Dainą Jarušaitienę!

Vasario 18 d. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojai  dalyvavo mokyklos metodinės tarybos inicijuotame ir organizuotame metodiniame renginyje „Ugdymo idėjų mugė“.

Vasario mėn.  11 d.   6-8 kl. mokiniai  lankėsi Kuršėnų politechnikos mokykloje.