Pirmasis gruodžio savaitgalis – medžių puošimo šventė. Lietuvoje ši šventė pirmą kartą buvo surengta 1994 metais. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas numetusiam lapus medžiui, tarytum padėka už visus metus trukusį džiuginimą savo gyvybe ir žaluma.

Medžiai irgi nusipelno dėmesio. Ne veltui senovės lietuviai medžius garbindavo, prie jų kūrendavo aukurus, atlikdavo pagoniškas apeigas. O dabartiniais laikais žmogus atitolo nuo gamtos, dažnai ne tik vaikai, bet ir kai kurie suaugusieji nebeskiria pušies nuo eglės.

Džiugu, kad mūsų mokinukai stengiasi medžių nepamiršti. ,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinukai kiekvienais metais puošia savo mokyklos kieme augančius medžius, skaičiuoja, kiek yra pasodinta jų aplink mokyklą, stengiasi įsiminti pavadinimus, pavasarį kelia inkilus.

Šiais metais mokiniai per darbelių pamokas iš laikraščių ir folijos pasigamino ,,sidabrinius“ burbulus, kuriais papuošė tris aukštas egles, o sugrįžę į klases vaikai mokėsi patarlių apie medžius, minė mįsles, rašė linkėjimus medžiams.

Gruodžio vėjas šėlo, o mūsų senosios eglužės linguodamos šlamėjo ,,ačiū“. Tegu ,,sidabriniais“ žaislais papuoštos eglutės atrakins visų mūsų svajones, viltis ir atvers kelią į Advento paslaptį.

,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Daiva Jovaišaitė

Daugiau nuotraukų mokyklos FB paskyroje.