Dėl sudėtingos pandeminės situacijos visame pasaulyje neįprastai ilgai užtruko Kalbų Kengūros projektų Lyderių turas 2019.  Jau daugelį metų  projektą užbaigdavo  kelionė į užsienį, kurion vykdavo geriausius darbus pateikę moksleiviai. Nuo 2020 m. sausio mėn., kai buvo paskelbti Lyderių turo rezultatai, žinios apie laimėtos kelionės maršrutą  labai laukė nugalėtojos, „Saulėtekio“ progimnazijos mokinės Šarūnė Vabalaitė iš 6 c klasės ir Elzė Lagaunikaitė iš 8a klasės, kurios dalyvavo anglų kalbos programoje.

Taip laukiant ir tikintis, kad padėtis pagerės, atėjo ir 2020 m. pabaiga. Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas informavo, kad kol kas surengti kelionių Lyderių turo nugalėtojams nėra galimybės. Jas tenka atidėti neribotam laikui dėl susidariusios nesaugios aplinkos tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Todėl projekto vadovai nusprendė sukaupti projektų dalyviams įvairių prizų fondą ir pasiūlyti Lyderių vardus pelniusiems mokiniams pasirinkti bent po paguodos prizą.  Tai ir buvo padaryta 2020 m. gruodį,  su geriausių darbų autoriais susisiekus individualiai. Be abejo, apmaudu, kad nepavyko pakeliauti, ko Šarūnė ir Elzė tikėjosi, bet Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas žada, kad susidarius saugiai aplinkai 2021 m., Kengūros projektų Lyderių turo nugalėtojus ir projekto „Tavo Žvilgsnis“ geriausių darbų autorius vėl pakvies į užsienio kraštus.

Progimnazijos mokiniai puikiai pasirodė praėjusiame Lyderių ture. Dalyvavo 5 moksleiviai, Auksinės Kengūros diplomų laimėtojai. Dvi mokinės –  Šarūnė ir Elzė –  geriausių darbų autorės. Jos pelnė Lyderių vardus, apdovanotos diplomais ir prizais. Puikiai pasirodė ir 6c klasės mokinė Gustė Jogminaitė. Ji laimėjo VKIF pagyrimo raštą. Tai  savotiška  2-oji vieta  Lyderių ture. Austėjai Petruninaitei ir Viliui Vitkūnui skirtos konkurso organizatorių padėkos. Moksleivių darbų vadovės – mokytojos Laima Balčiūnienė,  Roma Kleinienė ir Edita Ramanauskienė. 23 anglų kalbos mokytojams iš įvairių Lietuvos mokyklų, LT nugalėtojų darbų vadovams, Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas pareiškė padėką. Tarp jų – ir mokytojai L. Balčiūnienei.

Saugios aplinkos gali tekti palūkėti, bet dar ne viskas prarasta. O ypač aktyviems VKIF projektų dalyviams. Iki šiol fondas visada laikėsi duoto žodžio ir suteikė ne vienam mūsų mokyklos mokiniui galimybę pakeliauti po Europą. Mūsų progimnazijos mokinių kelionių maršrutai pastaraisiais metais jau driekėsi į Vokietijos sostinę Berlyną, Lenkijos sostinę Varšuvą, Lenkijos miestą Vroclavą, Čekijos sostinę Prahą, Slovakijos sostinę Bratislavą ir Austrijos sostinę Vieną. Tikimės, kad mūsų progimnazijos mokiniai pelnys dar ne vieną kelionę už puikias anglų kalbos žinias. Juk kas gali būti maloniau, kaip jaunam žmogui savo žiniomis ir pastangomis užsidirbti kelionę dar tebesimokant mokykloje?

2020 m. Kalbų Kengūros anglų kalbos programos Lyderių ture dalyvavo septyni 5-8 klasių  mokiniai. Jų rašiniai pasirinktomis temomis išsiųsti į Vilnių, kur  dabar vertinami, išrenkami geriausių darbų autoriai. Nekantriai laukiame rezultatų.

Apžvalgą  parengė Lyderių turo koordinatorė progimnazijoje mokytoja Laima Balčiūnienė