Visada šventės kelia didesnį nerimą ir stresą…  Ypatingai šiuo laikotarpiu. Kaip teigia psichologai, streso įveikai rekomenduojami pasivaikščiojimas gryname ore, aktyvus socialinis gyvenimas, fizinė iškrova. Tai kodėl taip nepaminėjus Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos? Juk tradiciniai mokyklos renginiai ir koncertai atidedami „geresniems laikams“.  Bet visi gali laisvai įveikti aplinkybių mestus iššūkius ir siekti savo asmeninių aukštumų.

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojų organizuotose veiklose mokiniai dirbo daug ir kitoniškai: ne tik išmoko dirbti Googl Earth programa, naudodamiesi ja rasti savo namus, bet ir piešė trispalvius simbolius, rašė žodžius, skirtus Lietuvai. O fizinio ugdymo veiklose nuėję savo pasižymėtą atstumą, atlikę matematikos mokytojų paskirtas užduotis, suskaičiavo nužingsniavę net 523 kilometrus! Įsivaizduokime –  sudėliojus maršrutą galima pasiekti Ukrainą, Lenkiją, Švediją (per Baltijos jūrą J ), Estijos šiaurę, Vokietiją, Daniją, Rusiją, pakeliui  aplankyti Latviją, Baltarusiją.

Net nekelia abejonių, kad mūsų mokyklos mokiniai suvokia, jog Lietuva – ne tik geografinė sąvoka. Savo samprotavimuose jie mini, kad Lietuva – namai, šeima, draugiški žmonės, kurie geba pasipriešinti okupantams ir saugoti savo gražią gamtą, suvokti istorijos įvykius ir jų prasmę. Džiugu, kad vaikai myli Lietuvą ir savo meilę gimtinei geba išsakyti ne tik lietuviškai, bet ir kitomis užsienio kalbomis.

Taikydami STEAM veiklas, mokiniai kūrybiškumą demonstravo lauke dėliodami lietuviškus istorinius simbolius, rekordinio dydžio dailės mokytojos sukurtos trispalvės fone paveiksluodami asmenukes, pagyvindami jas programėlėmis.

                      Apmąstyti visas veiklas, pasiektus rezultatus, įvertinti galimybes mokiniai galėjo ragaudami savo kurtos „Tikro lietuvio arbatos“. Biologijos mokytojos išrinko populiariausias sudedamąsias dalis: mėta, citrina ir medus. Netradicinių derinių taip pat būta, pavyzdžiui, lauro lapų ir kanapių arbatų.

                      Šventimas nebūtinai turi būti labai iškilmingas. Pagalvokime labai paprastai: o kaip mes švenčiame savo gimimo dieną? Dažnai tai vyksta mūsų šeimose, nedideliuose rateliuose žaidžiant žaidimus, atliekant užduotis. Galime padaryti daugybę dalykų, tik reikia noro tai daryti ir supratimo, kad laisvoje valstybėje net ir karantino metu turime rodyti iniciatyvą, įrodyti, kad laisvė suteikia galimybę siekti asmeninių aukštumų.

https://www.facebook.com/627646127273112/videos/3681450741974163

https://www.facebook.com/627646127273112/videos/121366153219629