Kovo 16 dieną 5-8 klasių mokiniai prisiminė ir pagerbė Lietuvos knygnešius. Lietuvių kalbos pamokų metu vaikai prisiminė istorinius faktus, lėmusius 40 metų atkaklios kovos ginant gimtąją kalbą, komentavo žodinius ir vaizdinius paminklus, žiūrėjo filmą „Knygnešys“. Vėliau svarstė, kokia lietuvių kalbos situacija šiandien, gal mums vėl reikia knygnešių? Savo svarstymus, idėjas užrašė ir iliustravo, taip gilindami ir kompiuterinio raštingumo įgūdžius. Galima teigti, jog veiklos pavyko, nes moksleiviai reflektuodami teigė sužinoję naujų faktų, suvokę, kokia grėsminga ir sudėtinga buvusi situacija; džiaugėsi, jog gyvena laisvoje šalyje ir gali kalbėti gimtąja kalba be jokių kliūčių.

Istorijos mokytoja G. Sudarienė ir lietuvių kalbos mokytojos J. Pociūtė ir R. Šimkuvienė

P.S. Mokinių kalba netaisyta 🙂