Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje jau trečius metus vykdoma The Duke of Edinburgh‘s International Award programa, trumpiau DofE. Programos dalyviai keliasi asmeninius tikslus trijose srityse: įgūdžių, aktyvios veiklos ir paslaugų. Viena pasirinkta veikla tampa pagrindine ir yra vykdoma 6 mėnesius, o likusios dvi – 3 mėnesius. Tuo pačiu yra ruošiamasi dviejų dienų ir vienos nakties žygiui. Įveikus visas programos dalis gaunamas bronzos lygio ženklelis. Nors šiais mokslo metais programą vykdyti pradėjo 12 aštuntos klasės mokinių, nuotolinis mokymasis ir karantinas kai kuriems sukėlė problemų, todėl programą baigė penkios merginos: 8a klasės mokinė Viltė Stonkutė ir 8b klasės mokinės Arvydė Riškutė, Gustė Laurinavičiūtė, Austėja Petruninaitė ir Urtė Lukšaitė. Siekdamos išsikeltų asmeninių tikslų, jos mokėsi groti instrumentais, įvairių užsienio kalbų, didindamos ištvermę skaičiavo žingsnius, mokėsi padaryti špagatą, savanoriavo miesto bibliotekoje, gražino miesto erdves rinkdamos ir rūšiuodamos šiukšles bei padėjo savo kaimynams valydamos laiptines. Vykdydamos išsikeltus tikslus kartu ruošėsi žygiui padedamos žygių vadovės Angėlės Kazlauskienės. Sušvelninus karantino sąlygas, jos išbandė save bandomajame žygyje link Luokavos kalno, o birželio 12 – 13 dienomis įveikė kvalifikacinį žygį. Pirmąją dieną jį pradėjo Alkiškiuose, užbaigė Akmenės gamtos ir kultūros parke, o ryte iškeliavo į Sablauskius. Merginos per dvi dienas nuėjo 32 kilometrus. Kaip sakė pačios, birželio 18 dieną pristatydamos savo patirtį mokyklos bendruomenei, sunkiausia žygio dalis buvo pirmąją dieną nenustojęs pliaupti lietus. Visko išmokti pavyko, bet tokiam lietui nebuvo pasiruošusios morališkai. Dabar merginų laukia smagioji dalis – rugpjūčio mėnesio pabaigoje Vilniuje atsiimti DofE bronzos lygio ženklelius. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie dofiukių veiklų vykdymo ir pasiruošimo žygiams. Sveikiname savo mokines ir linkime sėkmės ateityje.

DofE vadovė Monika Bertašiūtė