Gerbiami mokinių tėvai,

Kol vaikai maži, mes darome viską, kad padėtume jiems gauti kuo daugiau naudos iš interneto, tuo pačiu apsaugodami juos nuo ten slypinčių pavojų ir blogybių. Kai vaikai tampa paaugliais, mes turime padėti jiems patiems išmokti priimti saugius ir apgalvotus sprendimus skaitmeniniame pasaulyje. Mes, ,,Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė, tikime, kad, bendradarbiaudami su tėvais, mokinius galime išmokyti:

• Kritiškai mąstyti ir vertinti interneto svetaines, el. laiškus ir kitą turinį internete;

• Apsisaugoti nuo interneto grėsmių, įskaitant patyčias ir sukčiavimą;

• Sumaniai dalintis informacija: ką, kada, kaip ir su kuo;

• Būti geranoriškais ir pagarbiai elgtis su kitais žmonėmis internete;

• Patekus į keblią situaciją, paprašyti tėvų ar kitų patikimų suaugusiųjų pagalbos.

Šiemet siekiant šių tikslų, bus įgyvendinama daugialypė programa „Būk interneto genijus“. Vienas iš įrankių – „Interland“ naršyklinis žaidimas, kuris leidžia interaktyviai ugdyti reikiamus įgūdžius ir yra toks pat įdomus, kaip ir pats internetas. Sukurta „Google“ bendradarbiaujant su mokytojais, tyrėjais ir interneto saugumo ekspertais iš „The Net Safety Collaborative“ ir „iKeepSafe.org“ programa „Būk interneto genijus“ siūlo įdomias, specialiai pagal amžiaus grupes pritaikytas mokymosi patirtis, pagrįstas penkiomis pagrindinėmis pamokomis:

• Dalinkis atsargiai;

• Atpažink klastotę;

• Saugok savo paslaptis;

• Šaunu būti geranoriškam;

• Kai kyla abejonių, pasikalbėk.

Tikime, kad programa „Būk interneto genijus“ taps svarbiu žingsniu siekiant, kad visi mūsų ,,Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai mokytųsi, tyrinėtų ir būtų saugūs internete, nesvarbu, ar tai darys mokykloje, ar už jos ribų. Mielai pasidalinsime išsamesne informacija pristatydami ne tik kai kuriuos šaltinius, kuriuos naudos mokiniai klasėse, bet taip pat pakviesdami jus susipažinti su šeimoms skirtais šaltiniais, esančiais g.co/BelnternetAwesome. Raginame pasiteirauti savo moksleivio, kokiose veiklose jis dalyvauja, ir namuose pratęsti diskusiją. Kas žino, gal jums ir patiems bus naudinga išgirsti apie naujas privatumo ir saugumo internete gudrybes!

Pagarbiai, Rūta Zaveckienė