Pranešimai

Tradicijų paveldėtojai

            Gegužės 25 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko VIII Respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“, kuris  skatina vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, puoselėja liaudies muzikavimo ir choreografijos tradicijas, aktyvina folkloro žanro atlikėju veiklą, skatina folkloro ansamblius tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę.

            Konkurso organizatorius – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, partneriai – Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

            Į šį konkursą keliavo „Saulėtekio“ progimnazijos folkloro kolektyvas „Šarkutis“, kuriame vaikų amžius yra nuo 7 iki 12 metų.

            Konkurse reikėjo parodyti savo programą, kurią vertino kompetentinga komisija. Labiausiai vaikus jaudino pasirodymas tokioje neįprastoje, gražioje aplinkoje – bažnyčioje.

           Kolektyvai buvo vienas už kitą margesni, spalvingesni. Kadangi rengininio organizatoriai – Tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, tai ir pasirodymai stebino savo kalbos skambėjimo ypatumais. Stebėjome slavų, lietuvių, totorių, lenkų, žydų vaikų pasirodymus.

            Visų kolektyvų pasirodymai buvo vertinami ir  suskirstyti į tris grupes: laureatai, diplomantai ir tie, kurie gavo padėkos raštus. „Šarkutis“ tapo konkurso diplomantu.

           Po konkurso vaikai dar spėjo aplankyti Katedros aikštę ir Gedimino pilį.

            Pasisėmę patirties, laimingi ir pilni džiugesio vaikai grįžo namo.


 
Ankstesnės naujienos


Gegužės 24 dieną 5c klasės mokiniai puikiai nusiteikę mokėsi Palangoje.

1a klasės mokiniai mokėsi netradicinėje aplinkoje.

 Pradinių klasių mokinių konkursas ,,Šviesoforas“ vyksta visoje respublikoje 4 etapais: jaunieji eismo dalyviai pirmiausia varžosi mokyklose , vėliau rajonuose, nugalėtojai varžosi regioninėse varžybose, o vėliau respublikoje.

Gegužės 15 dieną būsimieji 5-okai lankėsi „didžiojoje“ mokykloje.

Gegužės 23 dieną Akmenės gimnazijos stadione vyko Akmenės rajono pradinių klasių mokinių Olimpinės žaidynės.