Pranešimai

Patyriminė savaitė „Senjorai ir mokiniai mokosi“

               TAU studentai labai džiaugėsi mūsų mokyklos mokiniais, kurie jiems padėjo tobulinti anglų k. įgūdžius ir tris kartus lankėsi Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų centre. Atsidėkodami sutiko pasidalinti savo patirtimi ir pravesti netradicines pamokas 5-8 klasių mokiniams, kai už lango karšta ir įprastos pamokos darosi nepatrauklios. Visą savaitę nuo 2019-06-03 iki 06-07per ketvirtą pamoką vyko labai įdomūs ir naudingi užsiėmimai.  Trečiojo amžiaus universiteto rektorės padėjėja Genovaitė Sakavičienė, suderinusi su rektore Rimana Vapsviene, sudarė veiklos planą ir atsiuntė į mokyklą. Savaitės koordinatorė mokytoja Roma Kleinienė pakvietė mokyklos mokytojus ir mokinius dalyvauti renginiuose.

                 Pirmadienį edukacinio modulio koordinatorė Vera Grudinskaja-Mološajeva aktų salėje 6-8 klasių mokiniams vedė pamoką „Fotografija ir jos reikšmė“, kurios metu pateikė istorinius faktus apie pirmuosius fotografus ir nuotraukas. Papasakojo apie visas gyvenimo sritis apimantį fotografijos naudojimą, savo pasakojimą iliustruodama įspūdingomis skaidrėmis. Mokinius sudomino lektorės pristatyta,  praeityje naudotų, fotoaparatų parodėlė. Antradienį menų fakulteto dekanė Sofija Rupeikienė pakvietė net penkias TAU studentes į 5b klasės matematikos pamoką, kurios drauge su mokytoja Roma Rudiene vedė integruotą pamoką „Paukštelių dekoravimas“. Mokiniai buvo sužavėti darbeliais, o ypač maloniu bendravimu. Kitą dieną Vanda Kateivienė, turizmo fakulteto dekanė, pakvietė 5-8 klasių mokinius „pakeliauti“ po Mianmaro valstybę, pateikdama nepakartojamus kelionės po šalį įspūdžius, sudomindama skaidrėmis ir vaizdo įrašais iš kelionės. Lektorė pristatė iš šios valstybės atsivežtus indus, tradicinį sijoną ir kitus pavyzdžius. Trečiadienį Antanina ir Dominykas Plienai nukėlė mus į stebuklingą bitučių pasaulį. 5a klasės mokinukai su mokytoja Laima Balčiūniene išgirdo tikro bitučių paslapčių žinovo pasakojimą, pasigamino žvakutes iš vaško, paskanavo medaus. Svečias buvo toks dosnus, kad ir visi mokyklos mokytojai galėjo pasimėgauti maloniu medaus skoniu. Pamoka buvo tikrai „saldi“ ir mokiniai nuoširdžiai dėkojo už tokią nuostabią pamoką. Visos savaitės baigiamasis užsiėmimas – išvyka į Akmenės rajono ugniagesių būstinę, kurią suorganizavo Genovaitė Sakavičienė. 5 b klasės mokiniai lydimi mokytojų Renos Šimkuvienės ir Romos Kleinienės vyko susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. Mokiniai sužinojo, kad norint juo tapti, reikia būti sveikam ir geros fizinės būklės. Tam jiems yra įrengta sporto salė. Ugniagesiai turi poilsio kambarį, šiuolaikišką įrangą, sugeba per 45 sekundes apsirengti ir pasiruošti padėti patekusiam į bėdą. Mokiniai galėjo pasimatuoti aprangą, įlipti į didžiulę gelbėtojų mašiną. Visi ekskursijos dalyviai suvokė, kad ugniagesiai gelbėtojai visada pasiruošę operatyviai mums padėti ir mes esame saugūs.

            Patyriminės savaitės renginiai buvo nuostabūs ir už tai labai dėkojame mokyklos mokytojams, palaikiusiems ir padėjusiems organizuoti užsiėmimus, o ypač svečiams – Trečiojo amžiaus universiteto studentams ir vadovams.

                                         Renginio koordinatorė mokytoja Roma Kleinienė
Ankstesnės naujienos


Paskutinė anglų kalbos pamoka Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnaziją baigiantiems aštuntokams - susitikimas su trimis kariškiais, JAV kariuomenės civilinių reikalų komandos atstovais.  

Artėjant mūsų miesto, Naujosios Akmenės, jubiliejui, “Saulėtekio” progimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo mokyklos organizuotoje patirtinio mokymo(si) dienoje “Atraskime miesto istoriją”.

Pradinių klasių mokytojos ir specialioji pedagogė lankėsi Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R.Vėlavičienė kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje 1-4 klasių mokiniams vykdė prevencinę akciją „Saugi vasara“.

  2019 m. kovo pradžioje vykęs kalbų konkursas KALBŲ KENGŪRA 2019 sudomino didelį būrį Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivių. Anglų kalbos programos užduotis atliko net 80 2-8 kl. mokinių.