Pranešimai

Konkurso Kalbų Kengūra 2019 anglų k. programos rezultatų apžvalga

 

          2019 m. kovo pradžioje vykęs kalbų konkursas KALBŲ KENGŪRA 2019 sudomino didelį būrį Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivių. Anglų kalbos programos užduotis atliko net 80 2-8 kl. mokinių. Džiugina ir pasiekimai. Moksleiviai laimėjo 36 Auksinės, Sidabrinės ir Oranžinės Kengūros diplomus ir pelnė 44 padėkas.

           I lygio užduotis atliko 27 2-4 klasių mokiniai. Jie laimėjo 13 diplomų. Pačiais vertingiausiais, Auksinės Kengūros, diplomais apdovanoti šie mokiniai: Dovydas Lukoševičius (3c), Liucija Jarušaitytė (3a), Mantas Jurgutis (4d), Eva Balvočiūtė (4c), Šarūnė Vabalaitė (4c) ir Gustė Jogminaitė (4c).  Sidabrinės Kengūros diplomus laimėjo du pradinių klasių mokiniai, o Oranžinės – penki. Pradinių klasių mokinius konkursui rengė anglų kalbos mokytojos  Jolita Bružienė, Daina Jarušaitienė, Roma Kleinienė, Edita  Ramanauskienė ir Neringa Vaičiūtė-Gabalienė.

          II lygio užduotis atliko 23  5-6 klasių mokiniai. Auksinės Kengūros diplomus laimėjo 6a kl. mokinė Elzė Lagaunikaitė ir 6b kl. mokinė Austėja Petruninaitė. Dar trijų mokinių pasiekimai įvertinti Sidabrinės Kengūros diplomais, o Oranžinės Kengūros diplomą  laimėjo  5c kl. mokinė  Dinara Jagelavičiūtė, kuri yra vienintelė penktokė tarp nugalėtojų.

          Konkursas buvo populiariausias tarp 7-8 klasių mokinių.  III lygio užduotis atliko net 30 mokinių, kurie laimėjo 17 diplomų. Auksinės Kengūros diplomų laimėtojais tapo Vilius Vitkūnas iš 7c kl., Marija Čiučkinaitė iš 7b kl. ir Justas Petruninas iš 8c kl. Dar šeši mokiniai apdovanoti Sidabrinės Kengūros diplomais,  aštuoni – Oranžinės. 5-8 klasių mokinius konkursui parengė anglų kalbos mokytojos  Laima Balčiūnienė, Rosvita Joniškienė, Roma Kleinienė, Edita Ramanauskienė ir Neringa Vaičiūtė-Gabalienė.

         Visi Auksinės Kengūros diplomų laimėtojai kartu  pelnė ir papildomą prizą – teisę nemokamai varžytis su geriausiais šalies moksleiviais Kalbų Kengūros Lyderių ture 2019 m. rudenį.

          Galima pasidžiaugti, kad mūsų progimnazijos mokiniai šiame konkurse pasirodė labai gerai. Tai iliustruoja skaičiai - 45%  konkurso dalyvių laimėjo diplomus.  Mokiniai galėjo  daugiausia  surinkti 200 taškų.   Konkurso nugalėtojai  buvo labai arti šio pasiekimo (didžiausias pelnytų taškų skaičius – 198,5).  Pats mažiausias pelnytų taškų kiekis buvo apie 170 taškų. Tai yra pakankamai aukštas pasiekimas, nes  konkurse dalyvavo ne vien geriausiai dalyką išmanantys, o ir tie  moksleiviai, kurie norėjo pasitikrinti savo žinias. Konkurse dalyvavo ir pagal ankstyvojo anglų kalbos ugdymo programą, ir pagal pagilinto bei bendrojo ugdymo programas besimokantys.  Nemažam skaičiui moksleivių šiek tiek pritrūko sėkmės – jiems iki diplomų trūko vos kelių  taškų, o kai kuriems – šimtųjų dalių. Panašiai klostėsi ir kova tarp skirtingo lygio diplomų.  Todėl linkime visiems stropiai mokytis ir kitąmet vėl nepraleisti progos išbandyti savo jėgas šiame populiariame kalbų projekte. Daugiau apie moksleivių pasiekimus galima sužinoti progimnazijos tinklapio PASIEKIMŲ skiltyje OLIMPIADOS IR KONKURSAI. 

Projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos Daina Jarušaitienė ir Laima Balčiūnienė
Ankstesnės naujienos


  Birželio 4 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos pirmokai- 75 mokiniai išvyko į žygį pėsčiomis.

Birželio 1-2 dienomis DofE komanda ėjo į kvalifikacinį žygį. 

Saulėtekio" progimnazijos 4c klasės mokiniams paskutinės mokslo metų savaitės renginiai sutapo su mokyklėlėje organizuojama patyrimine savaite.

Trečiadienį 8-tų klasių mokiniai kartu su mokytoja L.Chlystova vyko į Šiaulių profesinio rengimo centrą Buitinių paslaugų skyrių. 

  5a klasės mokinukai gegužės 24 dieną vyko į Kauną: tyrinėjo Lietuvos istorijos faktus Karo muziejuje ir IX forte, mankštinosi Laipiojimo centre.