Pranešimai

Integruota pamoka 5a klasėje „Karas – Lietuvos istorijos dalis“

   

           5a klasės mokinukai gegužės 24 dieną vyko į Kauną: tyrinėjo Lietuvos istorijos faktus Karo muziejuje ir IX forte, mankštinosi Laipiojimo centre. Smagu, kad galimybę išvykti į ekskursiją turėjo visa klasė – dėkojame AB „Akmenės Cementas“ už paramą. Iš kelionės grįžo kupini įspūdžių, smagūs, nes pasirodė daug ką žinantys ir dar naujų dalykų išgirdo. Tam, kad žinios dar sklandžiau įsitvirtintų, kartu su mokytoja Gintare Sudariene birželio 3 dieną organizavome integruotą istorijos ir lietuvių kalbos pamoką „Karas – Lietuvos istorijos dalis“.

          Prisiminę, kaip kuriamas aprašymas, kryžiažodis, ko reikia, kad viešas pristatymas būtų sklandus, vaikai pasiskirstė į grupes ir pasirinko darbo metodą. Keletas mažų grupelių sukūrė kryžiažodžius, Emos, Darijos, Lauro ir Kamilės grupė savo įspūdžiais dalijosi rodydami pačių parengtas pateiktis ir komentuodami, kas toje fotografijoje  ir kodėl ji pasirinkta. Saulė, Gabija, Rūtenis, Domas ir Eimantas P. parengė užduočių žaidimą, skirtą istorijos žinioms patikrinti. Nojus, Manfredas ir Arnas sugalvojo istorijos mįslių, keletas vaikų nupiešė kareivius ir sukūrė aprašymus. Išskirtinė buvo Juliaus ir Aleksandro idėja: sukonstravo stalo žaidimą su kortelėmis ir kauliuku ir aprašė jo taisykles.

          Užbaigę darbelius mokiniai savo veiklas pristatė. Buvo jaudulio, buvo nedrąsumo kalbėti stovint prieš klasę, bet visgi pristatymai pavyko. Spėjome paspėlioti mįslių, pažiūrėti fotografijų, pamankštinti smegenis žaisdami sukurtus žaidimus. Mokiniai džiaugėsi vieni kitų sėkme, siūlė, ką reikėtų kitą sykį patobulinti. Smagu buvo ir mums, mokytojoms, padėti mokiniams sujungti lietuvių kalbos ir istorijos žinias ir matyti su užsidegimu dirbančius vaikus, spindinčias jų akis.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Rena Šimkuvienė

 
Ankstesnės naujienos


Gegužės 25 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko VIII Respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“.

Gegužės 24 dieną 5c klasės mokiniai puikiai nusiteikę mokėsi Palangoje.

1a klasės mokiniai mokėsi netradicinėje aplinkoje.

 Pradinių klasių mokinių konkursas ,,Šviesoforas“ vyksta visoje respublikoje 4 etapais: jaunieji eismo dalyviai pirmiausia varžosi mokyklose , vėliau rajonuose, nugalėtojai varžosi regioninėse varžybose, o vėliau respublikoje.

Gegužės 15 dieną būsimieji 5-okai lankėsi „didžiojoje“ mokykloje.