Pranešimai

Edukacinis užsiėmimas tėvams „Fraktalų piešimas“

 

                     Šiemet Tėvų dieną (balandžio 12) tėvai turėjo galimybę dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Fraktalų piešimas“.

                      Pirmiausia lektorė paaiškino, kas yra fraktalai. Terminas kilęs iš lotyniško žodžio „frachtus“, tai reiškia „sudarytas iš dalių“ - piešinį sudaro spontaniškai nupieštos linijos ir įvairių dydžių bei formų ploteliai, kurie nuspalvinami spalvotais pieštukais. Metodas gimė Rusijoje, jo autoriai T. Z. Polujachtova ir A. E. Komovas pavadino jį žmogaus būsenos analitinės diagnostikos, prognozės ir korekcijos fraktaliniu metodu.

                       Fraktalas kaip veidrodis atspindi jį piešusį žmogų, nes kūrimo metu iš pasąmonės į sąmonės lygmenį iškyla informacija apie asmenybę, jos įpročius, tikslus ir troškimus. Šie piešiniai gali papasakoti apie žmogaus vaikystę, jį slegiančias problemas ir net apie ateitį, santykius šeimoje.

                       Fraktalai jau įrodė besantys nuostabus ir atpalaiduojantis būdas pažinti save. Juos piešiantys žmonės  tampa kūrybiškesni, ramesni, o ligoniai daug greičiau pasveiksta. Jei šeimoje fraktalus piešia vaikai ir suaugusieji, jų santykiai labai pasitaiso. Vaikai pradeda geriau mokytis, pagerėja jų atmintis ir sugebėjimas susikaupti.

                      Užsiėmimo pabaigoje lektorė Svetlana aptarė kiekvieno tėvo piešinį. Paaiškino, ką reiškia tam tikros spalvos. Dalyviams taip patiko šis užsiėmimas, jog net jam pasibaigus iš lektorės norėjo sužinoti daugiau informacijos apie spalvas ir save pačius.

 

Socialinė pedagogė Audronė Vitkutė

 
Ankstesnės naujienos


Kovo 23 dieną 28 mūsų mokyklos mokiniai, lydimi  anglų kalbos mokytojos Neringos Vaičiūtės-Gabalienės ir tėvelių, dalyvavo  Šiaulių universitete vykusiame anglų kalbos „Kings“ olimpiados finale.

,,Saulėtekio" progimnazijoje vyko tėvų diena.

Vasario 27 dieną "Saulėtekio" progimnazijoje  ir visoje Lietuvoje vyko geografijos olimpiada "Mano gaublys".

Balandžio 15 d. 7 a klasės mokiniams geografijos pamoka vyko Mūšos – Tyrelio pažintiniame take (Joniškio rajone).

Ventos gimnazijoje vyko Akmenės rajono 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.