Vulkanas ir tekanti lava Lietuvoje?  Vaisių ir daržovių sukurta energija!  Vandens  skleidžiamas garsas! Visa tai 4b ir 4c klasės mokiniai patyrė Iliuzijų name „Eureka“ Palangoje. Veidrodžių labirintas, velnio tunelis, visatos kambarys, loginiai žaidimai ir interaktyvūs eksponatai  privertė ne tik pajusti  atradimo džiaugsmą, bet ir išsigąsti.

Eidami link Palangos tilto ketvirtokai prisiminė legendą apie žvejo ir dievaitės meilę „Jūratė ir Kastytis“, pasidžiaugė puikiu vasariškai šiltu rudeniniu oru, puriu smėliu ir Baltijos jūros bangomis.

Vėliau aplankė Žiemos sodą Kretingoje. Vaikai susipažino su augalais, kurie atkeliavo iš tolimiausių pasaulio kampelių: Indijos, Indonezijos, Brazilijos tropinių miškų, Afrikos ir Meksikos dykumų. Daug džiaugsmo ir susidomėjimo kėlė margaspalvės papūgėlės, didžiulis eršketas, baliniai vėžliukai ir ryškiaspalviai japoniniai karpiai.

Etnografijos ekspozicijoje Dvaro vandens malūne mokiniai susipažino su mūsų protėvių svarbiausiais darbais, darbo įrankiais, inventoriumi, namų apyvokos reikmenimis. O Dvaro Saldaininėje įsigiję rankų darbo karamelinių saldainių lauktuves ir patirtus įspūdžius vežėsi namo.

4b kl. mokytoja  Loreta Dužinskienė