Gegužės 12 dieną 5a klasės mokiniams vyko nuotolinio mokymo integruota matematikos – istorijos pamoka ,,Keliu vėliavą“.

Vėliava nuo seniausių laikų yra valstybingumo simbolis. Kartu su istorijos mokytoja G.Sudariene  mokiniai prisiminė, pasikartojo Lietuvos vėliavos atsiradimo istoriją, jos spalvų reikšmę. Geltona spalva reiškia saulę, šviesą ir gerovę, žalia – gamtos grožį, laisvę ir viltį, o raudona – žemę, drąsą, už Tėvynę pralietą kraują. Vaikai diskutavo, lygino su kitų šalių vėliavomis, aptarė, kada ir kaip jos keliamos.

Geriau įsisavinti informaciją padėjo matematikos uždaviniai. Matematikos mokytoja R.Rudienė pateikė užduočių, kurias atlikę mokiniai sužinojo valstybinės vėliavos ilgį ir plotį, kada, kokiu kampu ir kokiame aukštyje ji keliama. Penktokai skaičiavo trispalvės plotą ir perimetrą. Pritaikę mastelį, sąsiuviniuose braižė ir spalvino trispalvę. Savo trispalvėse užsirašė ,,Didžiuojuosi, kas esu lietuvis/ė“.

Ugdymo procese svarbios sąsajos su realiu gyvenimu. Mokiniams puikiai sekėsi atlikti tiek istorijos, tiek matematikos užduotis.

Mokytojos R.Rudienė ir G.Sudarienė