2020 m. kovo 5 d. progimnazijoje vyko  kalbų  konkursas KALBŲ KENGŪRA 2020.   Dvidešimt vienas 5-8 klasių moksleivis atliko anglų kalbos programos užduotis. Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas įvertino moksleivių darbus ir pranešė, kad jie laimėjo 15 Auksinės, Sidabrinės ir Oranžinės Kengūros diplomų ir pelnė 6 padėkas.

II lygio užduotis atliko dešimt  5-6 klasių mokinių. Auksinės Kengūros diplomus laimėjo 6c kl. mokinės Dinara Jagelavičiūtė ir Viktorija Žalytė bei 5c kl. mokinės Šarūnė Vabalaitė ir Gabrielė Kontrimaitė. Oranžinės Kengūros diplomus  laimėjo  6a kl. mokinė  Gabija Bliūdžiūtė ir 5c klasės mokinys Emilijus Generauskas.

III lygio užduotis atliko vienuolika 7-8 klasių mokinių, kurie laimėjo net 9 diplomus. Auksinės Kengūros diplomų laimėtojais tapo 7a kl. mokinės Ema Brazauskaitė ir Urtė Ruibytė, 7b kl. mokinės Austėja Petruninaitė ir Dovilė Tomkevičiūtė bei 8a kl. mokinys  Arnas Liniauskas. Sidabrinės Kengūros diplomą laimėjo 7b kl. mokinys Tadas Kaikaris, o Oranžinės – 7a kl. mokinė Viltė Stonkutė bei 8b kl. mokinės Gabija Butniūtė ir  Marija Čiučkinaitė.

Visi Auksinės Kengūros diplomų laimėtojai kartu  pelnė ir papildomą prizą – teisę nemokamai varžytis su geriausiais šalies moksleiviais Kalbų Kengūros Lyderių ture 2020 m. rudenį.

5-8 klasių mokinius konkursui parengė anglų kalbos mokytojos  Laima Balčiūnienė, Rosvita Joniškienė, Roma Kleinienė ir Edita Ramanauskienė.

Galima pasidžiaugti, kad 5-8 klasių mokiniai konkurse pademonstravo puikias žinias. Tai iliustruoja skaičiai – net 71%  konkurso dalyvių laimėjo diplomus.  Mokiniai konkurse galėjo  surinkti daugiausia 200 taškų.   Konkurso nugalėtojai  buvo labai arti šio pasiekimo (didžiausias laimėtų taškų skaičius – 199,3).  Kalbų Kengūros konkurso organizatorių padėkas pelnę moksleiviai surinko nuo 167,5 iki 187,8. Tai  pakankamai aukštas pasiekimas,  nes  konkurse dalyvavo ne vien geriausiai anglų kalbos dalyką išmanantys moksleiviai, o tie, kurie norėjo pasitikrinti savo žinias. Konkurse dalyvavo ir pagal pagilinto, ir pagal bendrojo ugdymo programas besimokantys.  Nemažam skaičiui moksleivių šiek tiek pritrūko sėkmės – jiems iki diplomų trūko vos kelių  taškų, o kai kuriems – dešimtųjų dalių. Panašiai klostėsi ir kova tarp skirtingo lygio diplomų.  Todėl linkime visiems stropiai mokytis ir kitąmet vėl nepraleisti progos išbandyti savo jėgas šiame populiariame kalbų projekte.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Laima Balčiūnienė

2020 m. projekte dalyvavo 21 5-8 klasių mokinys.15 mokinių laimėjo Auksinės, Sidabrinės ir Oranžinės Kengūros diplomus, 6 mokiniai pelnė padėkas.  Tai Lukas Grabauskas, 5a kl., Domantas Milevičius, 5b kl., Evelina Norbutaitė, 6c kl., Nedas Prediger, 6d kl.  (atliko 2-o lygio užduotis) ir Osvaldas Juknys, 7a kl., Severija Semaškaitė, 8b kl. (atliko 3-o lygio užduotis).

5-8 klasių mokinių darbų vadovės – anglų kalbos mokytojos Laima Balčiūnienė, Rosvita Joniškienė, Roma Kleinienė ir Edita Ramanauskienė.